Reklama

Pielęgnacja muraw sportowych na mistrzowskim poziomie

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Euro 2016 we Francji przyniosły nam wielkie emocje i wiele radości. Wszystko za sprawą naszej reprezentacji, która jeszcze nigdy w historii nie radziła sobie tak wspaniale. Z drugiej strony jednak na własne oczy mogliśmy obserwować, jak tytaniczną pracę trzeba wykonać, by murawy aren, na których rozegrane zostały zawody, były w idealnym stanie. Doskonale pamiętamy problemy przed ostatnim meczem grupowym Polski z Ukrainą, kiedy oba zespoły nie mogły trenować na głównej murawie, a greenkeeperzy dwoili się i troili, by była ona zdatna do gry.

Niezbędna regeneracja

Murawa, tak samo jak piłkarze, po każdym meczu potrzebuje czasu na regenerację. Oczywiście wielkie turnieje rządzą się innymi prawami, ponieważ mecze w fazie grupowej są rozgrywane codziennie. Jednak podobne problemy możemy zaobserwować również na naszym podwórku. Na pewno jednym z problemów jest brak wystarczającej ilości boisk treningowych o odpowiedniej jakości i niechęć piłkarzy do trenowania na nich. Drugim problemem jest wykorzystywanie aren do zastosowań pozasportowych. Więc i tu pojawia się problem braku czasu na regenerację dla trawy. Rozwiązaniem tego problemu są najwyższej jakości profesjonalne maszyny do pielęgnacji muraw sportowych.

Profesjonalna pielęgnacja

Niemiecka firma Wiedenmann, która od ponad 50 lat jest światowym liderem w produkcji m.in. aeratorów do napowietrzania pionowego, ma w swojej ofercie pond 10 modeli tych maszyn, które są w stanie spełnić najwyższe wymagania klientów. Co więcej, jakość ich wykonania sprawia, że maszyna może pracować na kilku boiskach bez obawy o usterki.

Z kolei najczęściej wykonywanym zabiegiem w sezonie jest koszenie. Światowy lider John Deere posiada w swojej szerokiej ofercie kosiarki wrzecionowe do perfekcyjnego przycinania trawy. Wprowadzony innowacyjny system TechControl zapewnia maksymalną wydajność i czas pracy, dając operatorowi większe możliwości kontroli i diagnostyki parametrów eksploatacyjnych. Z panelu głównego operator ma możliwość ustawienia prędkości koszenia, prędkości transportowej i prędkości nawracania. Jednym ruchem może sprawdzić aktualną wydajność maszyny oraz wszystkie funkcje serwisowe. Dodatkowo modele hybrydowe w znaczący sposób ograniczają miejsca możliwych wycieków płynów hydraulicznych.

Nie tylko maszyny

Firma Hein Sp. z o.o. w swojej ofercie posiada wyłącznie sprzęty renomowanych firm. Ma również wieloletnie doświadczenie w dziedzinie pielęgnacji profesjonalnych muraw sportowych oraz pól golfowych. Współpracuje z najlepszymi greenkeeperami w Polsce. Oprócz maszyn oferuje kompleksowe doradztwo, mieszanki traw i nawozów oraz opryski chemiczne.

hein-0162

Nie należy zapominać również o boiskach ze sztuczną nawierzchnią oraz o bieżniach poliuretanowych. Firma Hein oferuje usługi czyszczenia oraz sprzedaż maszyn takich niemieckich marek, jak Wiedenmann czy Horger, które w efektywny sposób zapewnią odpowiednią konserwację i renowację boisk z wypełnieniem gumowym oraz kwarcowym.hein-0163

Firma Hein Sp. z o.o. dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu oraz szerokiej gamie profesjonalnego sprzętu służy pomocą w dobraniu najlepszych dostępnych na rynku urządzeń do pielęgnacji muraw naturalnych, sztucznych oraz bieżni poliuretanowych.

www.jd-hein.pl

 

TEKST I FOTO  Firma Hein