Reklama

Komfort dla kibiców

Na trybunach krzesła Abacus – takie same jak na arenach w Nicei i Lyonie, w sektorze VIP fotele Oscar wypełnione grubą warstwą pianki, a w lożach – komfortowe meble. Grupa Nowy Styl wyposażyła odnowioną Arenę Zabrze

 

Historyczny stadion, wybudowany w 1934 r., zyskał nowe oblicze. Znaczną część poprzednich trybun wyburzono, a w ich miejsce wybudowano nowe, dwupoziomowe, które z trzech stron otaczają boisko. Marka Forum Seating wyprodukowała i zamontowała na nich trzy rodzaje krzeseł. 

Wygląd, wytrzymałość i wygoda komfort-0162

Zdecydowana większość, bo przeszło 23 000 siedzisk, to model Abacus zaprojektowany przez Rebeccę Stewart z renomowanego studia Arup i nagrodzony FX Award. Krzesła są komfortowo wyprofilowane, a płaskie siedzisko zapewnia wygodę osobom o różnych sylwetkach. Część krzeseł dodatkowo jest wyposażona w podłokietniki i pokryta wypełnionymi pianką pokrowcami ze skaju, co jeszcze bardziej podnosi komfort. Zadbano także o wytrzymałość produktów poprzez jakość zastosowanych materiałów oraz odpowiednią technologię (pomiędzy warstwy polipropylenu wtłaczany jest azot). Siedziska stadionowe charakteryzują się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne i są trudne do zniszczenia.

Zalety krzeseł Abacus doceniają nie tylko kibice w Zabrzu, Nicei czy Lyonie. Forum Seating zainstalowało je również w Kopenhadze, Seinäjoki (Finlandia), Belfaście, Budapeszcie czy Dubaju. Z polskich obiektów wybrano je na stadion Termaliki Bruk-Bet Nieciecza.

„Efekt łąki”

Na trybunach Areny Zabrze zastosowano dwa zabiegi, które często widuje się na stadionach na całym świecie: napisy związane z klubem grającym na obiekcie, oraz tzw. efekt łąki – i tak pomiędzy napisami „Górnik”, „Zabrze” i „Torcida” ułożonymi z kolorowych krzeseł pojawiają się białe, niebieskie i czerwone Abacusy tworzące barwną mozaikę. Dzięki temu stadion zawsze wygląda atrakcyjnie, nawet jeśli trybuny nie są całkowicie zapełnione. Specjaliści z Forum Seating opracowali projekt wykonawczy, który pozwolił na osiągnięcie oczekiwanego efektu. 

Komfort w sektorze VIP

Goście w sektorze VIP, którzy przychodzą na imprezy odbywające się na Arenie Zabrze, zasiadają w obszernych i komfortowych fotelach Oscar. Klasyczny wygląd foteli jest zasługą polskiej pracowni Charaziak Design Studio. Odporna na odkształcenia pianka zapewnia wygodę przez długi czas użytkowania. Zaletą tego modelu są także szerokie, tapicerowane podłokietniki.

Mecz można również obserwować z jednej z lóż, do których wyposażenie wybrano z szerokiej oferty krzeseł, sof i mebli Grupy Nowy Styl. Ponadto firma dostarczyła do nich wykładziny i ścianki działowe. Zaaranżowane ze smakiem przestrzenie gwarantują najwyższy komfort i prywatność. Mogą więc służyć także jako miejsce spotkań biznesowych.

komfort-0163

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Aby stadion był bezpieczny, Forum Seating wykorzystuje do produkcji krzeseł wysokiej jakości materiały. Oferuje także barierki i wygrodzenia sektorowe dostosowane do danego obiektu (wysokości krzeseł, stopni etc.). Są one oczywiście zgodne z międzynarodowymi normami bezpieczeństwa obowiązującymi na obiektach sportowych.

Co ciekawe, na Arenę Zabrze warto wybrać się nie tylko na mecz. Wkrótce ma zostać tam otwarte Muzeum Zabrzańskiego Sportu pokazujące eksponaty związane z piłką nożną oraz z innymi dyscyplinami, np. z szybownictwem.

Kontakt:
Biuro Sprzedaży Forum Seating
ul. Radzikowskiego 47b, 31-315 Kraków
tel.: 12 63 98 620
www.ForumSeating.pl, info@forumseating.com

TEKST – Anna Tomczyk
FOTO – Archiwum Grupy Nowy Styl