Profesjonalna pielęgnacja muraw sportowych

Areny sportowe na całym świecie są obiektami, na których odbywa się wiele różnorakich imprez, m.in.: rozgrywki ligowe i międzynarodowe, puchary, wszelkiego rodzaju koncerty oraz eventy.

Włodarze wszystkich obiektów sportowych, dużych i małych, dbają o to, aby arena sportowa żyła przez cały rok. Jednak jak wówczas znaleźć czas na odpowiednie zadbanie o obiekt? Skupmy się na murawie, gdyż jest to najbardziej newralgiczne miejsce stadionu – żywy ekosystem zamknięty pomiędzy betonowymi ścianami.

hein_0192Przede wszystkim efektywność

Murawa jako żywy organizm posiada swój własny biologiczny kalendarz i nijak nie podporządkuje się temu założonemu przez właścicieli. Potrzebuje czasu na rozrost, na regenerację oraz odpoczynek.

Firma HEIN Sp. z o.o. w swojej ofercie posiada specjalistyczne urządzenia, dzięki którym można najbardziej efektywnie wykorzystać te krótkie wolne chwile w kalendarzu, by pomóc trawie w przyspieszeniu jej wegetacji oraz w przygotowaniu jej przed zawodami. Podstawą jest nośnik. Idealne do tych zadań są ciągniki John Deere z serii 3R oraz 4R. Zastosowane balonowe ogumienie typu golf powoduje, że cała waga nośnika wraz z podłączonymi urządzeniami dużo lepiej rozkłada masę maszyny, zapobiegając pojawianiu się kolein oraz zbyt mocnemu punktowemu ugniataniu terenu. Dodatkowo ciągniki te są wyposażone we wszystkie potrzebne mechanizmy do obsługi urządzeń podczepianych. Jeden ciągnik – wiele zastosowań.

Aeratory Wiedenmann to profesjonalne urządzenia, które napowietrzą, rozluźnią, poprawią drenaż oraz zwalcują powierzchnię, a to jedynie kilka z ich zalet. Z kolei zgrzebła Wiedenmann to proste, a jakże skuteczne urządzenia do rozszczepiania źdźbeł trawy, spulchniania wierzchniej warstwy ziemi oraz wyczesywania filcu.

Kosiarki rotacyjne serii X oraz wrzecionowe 2653B marki John Deere to najlepsze rozwiązanie dotyczące koszenia tak wymagających terenów, jakimi są murawy stadionowe oraz pola golfowe. Należy tutaj pamiętać, że największe autorytety w dziedzinie pielęgnacji muraw stadionowych potwierdzają, iż najlepsze efekty otrzymujemy dzięki nie tylko systematycznemu podcinaniu trawy wrzecionem, lecz także okresowemu koszeniu nożem rotacyjnym.

Wszechstronnie i profesjonalnie

Firma Hein Sp. z o.o. od wielu lat z sukcesami zajmuje się doradztwem oraz sprzedażą specjalistycznych maszyn i urządzeń do pielęgnacji muraw sportowych, a także współpracuje z największymi arenami sportowymi oraz polami golfowymi w Polsce.

Nie zapominając o stadionach lekkoatletycznych, wprowadziła do swojej oferty specjalistyczne maszyny do pielęgnacji boisk ze sztuczną nawierzchnią oraz urządzenia do czyszczenia bieżni poliuretanowych. Wszystko we współpracy z renomowaną niemiecką firmą Horger i jej systemami KBR, SKU, SKR.

 

Firma Hein Sp. z o.o. dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu oraz szerokiej gamie profesjonalnego sprzętu służy pomocą w dobraniu najlepszych dostępnych na rynku urządzeń do pielęgnacji muraw naturalnych, sztucznych oraz bieżni poliuretanowych.

www.jd-hein.pl

 

TEKST – Mateusz Zdrojewski
FOTO – Archiwum Firmy Hein