Suwałki Arena

Wiadomo już, kto wybuduje halę sportowo-widowiskową przy ul. Zarzecze w Suwałkach. Będzie to Przedsiębiorstwo Budowlane UNIMAX Sp. z o.o. z Warszawy. Urząd Miejski w dniu 23 października ub.r. rozstrzygnął przetarg na budowę obiektu. UNIMAX Sp. z o.o. wybuduje halę za ponad 36 mln zł. W dniu 14 listopada podpisano umowę na realizację tej inwestycji.

W ramach inwestycji zostaną wykonane m.in.:

  • budowa budynku hali sportowo-widowiskowej przy ul. Zarzecze 26 w Suwałkach wraz z instalacjami, w tym: instalacje elektryczne, teletechniczne, sanitarne, wentylacyjne, klimatyzacyjne,
  • montaż i dostawa wyposażenia budynku hali sportowo-widowiskowej,
  • budowa oświetlenia zewnętrznego,
  • kompletne wyposażenie obiektu.

Starania o dofinansowanie

Miasto Suwałki otrzymało na budowę hali 10 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Kosztorys inwestorski określił wartość inwestycji na niecałe 27 mln zł.

Widzimy olbrzymie ożywienie na polskim rynku budowlanym. Wszystkie inwestycje, nie tylko te realizowane w Suwałkach, opiewają na kwoty większe, niż zakładają to kosztorysy. Spodziewaliśmy się, że kwoty zaproponowane w przetargu będą większe niż nasze obliczenia. Musimy teraz starać się o to, by znaleźć dodatkowe środki na zrealizowanie tej potrzebnej naszemu miastu inwestycji – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Władze Suwałk już wystąpiły z prośbami do Ministerstwa Sportu i Turystyki o zwiększenie dotacji na tę inwestycję. Podobna prośba trafiła również do Zarządu Województwa Podlaskiego.

Hala sportowo-widowiskowa ma gotową dokumentację techniczną, pozwolenie na budowę i nazwę, która będzie brzmiała Suwałki Arena. To nazwa, którą w drodze konkursu zaproponowali sami mieszkańcy

WIĘCEJ W MAGAZYNIE „BOISKA I STADIONY” NR 18

 

TEKST – Kamil Sznel

WIZUALIZACJE – Archiwum Urzędu Miasta Suwałki