Światło na wyciągnięcie ręki

W dobie dzisiejszej technologii firmy dążą do polepszenia komfortu i wygody w użytkowaniu oraz obsłudze oferowanych urządzeń. Lifty to najnowocześniejsze rozwiązania techniczne. Przeznaczone są do opuszczania takich instalacji, jak: oświetlenie (wewnątrz i na zewnątrz), dekoracje oraz banery reklamowe, jak również systemy PPOŻ oraz CCTV (wewnątrz i na zewnątrz) w celu ich wymiany, naprawy oraz konserwacji. Znajdują swoje zastosowanie w obiektach wysokich i o utrudnionym dostępie. Firma MBB zajmuje się sprzedażą tych urządzeń w Polsce od 2003 roku. Aktualnie w naszej ofercie znajdują się lifty marki REEL TECH, której MBB jest generalnym dystrybutorem w Polsce. Firma oferuje również doradztwo
techniczne i szkolenia w zakresie instalacji i obsługi.

Nowoczesny sposób wymiany i konserwacji

Urządzenia te znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie oświetlenie zamontowane zostało na tyle wysoko, aby do jego konserwacji niezbędny był podnośnik lub rusztowanie. Wciągarki skracają czas potrzebny na przeprowadzanie wszystkich czynności konserwacyjnych oraz wykluczają niebezpieczeństwo wynikające z przeprowadzania prac na wysokości. Innowacyjność tego urządzenia polega na możliwości opuszczenia wszelkiego rodzaju oświetlenia, banerów reklamowych oraz innych urządzeń do poziomu podłogi, przy użyciu pilota lub włącznika na ścianie. Uprawnionym do przeprowadzenia całej operacji może być każdy, kto wcześniej dokładnie zapoznał się z instrukcją i samym urządzeniem.

Wyeliminowanie przerw w funkcjonowaniu obiektu

W większości przypadków czas na rozstawienie rusztowań lub podnośników do konserwacji istniejących instalacji jest niewspółmierny z czasem potrzebnym na samą wymianę lub czyszczenie. Cała operacja może być dokonana w ciągu kilku lub kilkunastu minut przez jedną osobę. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, gdy operacja wymiany oświetlenia równoznaczna jest z zamknięciem obiektu.

Bezpieczeństwo i certyfikacja

W chwili rozpoczęcia pracy wciągarki automatycznie zostaje odłączone zasilanie elektryczne oświetlenia, dzięki czemu nie istnieje żadne ryzyko porażenia prądem osoby obsługującej. Wysokość opuszczania może zostać zaprogramowana wcześniej, a po jej osiągnięciu wciągarka zatrzyma się w sposób automatyczny na wymaganym poziomie. Wszelkie prace związane z wymianą i konserwacją oświetlenia przeprowadzane są na poziomie podłogi. Wciągarki zabezpieczone są podwójnym hamulcem bezpieczeństwa. Szczęki hamulca pozostaną zaciśnięte nawet w przypadku zaniku napięcia w instalacji podczas opuszczania lub podnoszenia i zostaną odblokowane tylko na czas pracy wciągarki. Każda wciągarka jest wykonana zgodnie z normą IP54. Wszystkie urządzenia w ofercie REEL TECH posiadają certyfikat bezpieczeństwa i jakości TÜV, CE i UL.

Kontakt:

MBB s.c.
00-728 Warszawa
ul. Kierbedzia 4 tel. 022 331 75 66
tel./fax 022 840 15 54
mbb@mbb.pl
www.mbb.pl

mbb

 

 

 

 

TEKST I FOTO – Firma MBB