Systemy nagłośnieniowe w obiektach sportowych

Nowoczesne systemy nagłośnieniowe w obiektach sportowych, to zwykle bardzo złożone instalacje elektroakustyczne, integrujące wiele specjalistycznych urządzeń, zestawianych pod kątem indywidualnych wymagań danego obiektu. Zadaniem tych instalacji jest nie tylko przekaz komunikatów słownych oraz emisja muzyki, lecz także zapewnienie bezpieczeństwa widzów (instalacje DSO) w sytuacjach szczególnych, które mogą wymagać przeprowadzenia sprawnej ewakuacji uczestników imprezy.

Na przestrzeni ostatniej dekady dało się zaobserwować dynamiczny rozwój tego sektora rynku, w którym funkcjonuje wielu producentów sprzętu przeznaczonego dla tego typu instalacji, a także firm oferujących ich wykonanie. Projektanci obiektów sportowych nie tylko zaczęli poświęcać coraz więcej uwagi komfortowi widzów uczestniczących w zawodach sportowych, lecz także uwarunkowaniom prawnym, regulującym funkcjonowanie obiektów użyteczności publicznej.

Z uwagi na konieczność spełnienia wymaganych standardów i regulacji, planując inwestycję, której przedmiotem jest nowo powstający lub modernizowany obiekt sportowy, warto nawiązać współpracę z podmiotem posiadającym dostęp do odpowiedniego sprzętu instalacyjnego, a także dysponującym odpowiednią wiedzą i doświadczeniem w zakresie wykonania takiej instalacji.

30 lat!

Niekwestionowanym liderem na krajowym rynku w zakresie projektowania, dostaw urządzeń, wykonywania i konfiguracji systemów nagłośnieniowych dla wszelkiego rodzaju obiektów sportowych jest firma Tommex Żebrowscy Sp. j. Trzydziestoletnia obecność w branży elektroakustycznej pozwoliła firmie na zgromadzenie niezbędnego doświadczenia, umożliwiającego skuteczne rozwiązywanie wszelkich problemów , dotyczących akustyki, nawet w największych kubaturowo obiektach, gdzie szereg uwarunkowań architektonicznych wymaga olbrzymiej wiedzy technicznej oraz przeprowadzenia szeregu analiz i pomiarów z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu i oprogramowania.

Doświadczenie i nowoczesne technologie

Wiedza techniczna, wsparta bogatym doświadczeniem praktycznym w zakresie wykonywania instalacji w obiektach sportowych, w zestawieniu z innowacyjnymi technologiami i szeroką ofertą najwyższej klasy urządzeń, pozwala firmie skutecznie zmierzyć się z najtrudniejszymi akustycznie wyzwaniami. Wysokie kwalifikacje i profesjonalizm całego zespołu, gwarantują, że projektowane przez Tommex systemy nagłośnieniowe, doskonale sprawdzą się w każdych warunkach, spełniając oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Kompleksowość

Firma oferuje kompleksową realizację inwestycji „Od projektu do produktu”, kładąc szczególny nacisk na uzyskanie optymalnych parametrów akustycznych dla realizowanych projektów. Realizacja każdego projektu opiera się na procesie specjalistycznych pomiarów, związanych z akustyką budowlaną i akustyką wnętrz, ze szczególnym uwzględnieniem wskaźnika zrozumiałości mowy.

Firma ma na swoim koncie kilkaset zainstalowanych systemów nagłośnieniowych. Są to zarówno mniejsze obiekty (sale gimnastyczne, boiska szkolne), jak i duże obiekty sportowe (hale, lodowiska, baseny, stadiony), wśród których znajduje się m.in. Stadion Śląski w Chorzowie, hala Arena w Gliwicach, czy stadion Arena Lublin.

Wsparcie

Zależnie od wymagań inwestycji, projektowane przez Tommex systemy to złożone instalacje elektroakustyczne, tworzone na bazie najnowszych technologii i urządzeń czołowych producentów tego typu sprzętu. Systemy uwzględniają rezerwowe zasilanie instalacji DSO i są administrowane przez komputerowo programowane matryce sygnału, pozwalające na ograniczenie osobom nieuprawnionym dostępu do funkcji i parametrów istotnych dla konfiguracji systemu. Po skonfigurowaniu i uruchomieniu, firma zapewnia pełen pakiet szkoleń oraz usług serwisowych – gwarancyjnych i pogwarancyjnych.

Zapraszamy do współpracy!

TOMMEX Żebrowscy Sp. j.

ul. Arkadowa 29

02-776 Warszawa

www.tommex.pl

 

TEKST I FOTO | Firma Tommex