Aleksandrów tętni życiem

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji im. Włodzimierza Smolarka w Aleksandrowie Łódzkim to malowniczo położony teren o powierzchni 8 ha. Stanowi niemalże część pobliskiego rezerwatu przyrody Torfy, który jest jedynym z ciekawszych przyrodniczo miejsc w środkowej Polsce.

Gruntowna modernizacja

Obiekt, który w latach 2009–2013 przeszedł gruntową modernizację jest jednym z najnowocześniejszych w okręgu. Zadbano o uniwersalność i atrakcyjność, stwarzając bazę do uprawiania sportu, rekreacji i wydarzeń estradowych. Obecnie z obiektu korzysta ponad 50 tys. osób rocznie. Liczne eventy zarówno o charakterze sportowym, jak i kulturalnym sprawiają, że obiekt tętni życiem.

Turnieje sportowe, mecze piłki nożnej (III liga), piłki siatkowej plażowej, turnieje karate, masowe biegi, wyścigi kolarskie czy olimpiady przedszkolaków są trwale wpisane w kalendarz sportowy. Kultowe już imprezy kulturalne, jak Festiwal Summer Dying Loud, przyciągają tysiące fanów. Z ośrodka korzystają kluby, stowarzyszenia, a także klienci indywidualni. Istnieje możliwość wynajęcia ośrodka na imprezę komercyjną.

 

WIĘCEJ W MAGAZYNIE „BOISKA I STADIONY” NR 23

 

TEKST I FOTO – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji im. Włodzimierza Smolarka w Aleksandrowie Łódzkim