Wygoda i bezpieczeństwo jako element widowiska

Na przekór przemijającym modom zainteresowanie aktywnością i zdrowym trybem życia na stałe zagościło w świadomości Polaków. Obiekty sportowe i rekreacyjne, od nowoczesnych stadionów poprzez hale widowiskowo-sportowe po boiska zewnętrzne, to już nie tylko miejsca treningowe o funkcji czysto sportowej – dziś to także obiekty kulturalno-rozrywkowe, gromadzące społeczność przy okazji różnorakich widowisk. Poza wyposażeniem obiektów w najwyższej klasy nowoczesny sprzęt sportowy, priorytetem stało się więc zapewnienie maksymalnej wygody i bezpieczeństwa widzom. Takie właśnie kompleksowe podejście przyświeca firmie PESMENPOL Sp. z o.o.

pesmenpol-018001

Ponad 25 lat obecności na rynku infrastruktury sportowej pozwala firmie skutecznie odpowiadać na rosnące zapotrzebowanie zarówno inwestorów, jak i samych użytkowników sprzętu sportowego oraz uczestników widowisk. Użycie najwyższej jakości materiałów produkcyjnych i dbałość o estetykę wykonania oraz nowoczesny design, a także restrykcyjne przestrzeganie norm i przepisów oraz przeprowadzane próby wytrzymałościowe i eksploatacyjne mają na celu zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa użytkowania. Śledzenie trendów, sięganie po najnowocześniejsze narzędzia produkcyjne i technologie projektowe, opracowywanie innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych, a przede wszystkim – bazując na doświadczeniu – dostosowanie oferowanego wyposażenia zarówno do wymogów, jak i do warunków danego obiektu sprawiają, że firma PESMENPOL Sp. z o.o. tworzy nowoczesne i kompleksowe rozwiązania. Najlepszym przykładem takich działań jest szeroka oferta trybun dla obiektów zamkniętych (tj. hale sportowe, sale gimnastyczne, widowiskowe, audytoria, kina) oraz stadionów i boisk zewnętrznych.

Trybuny idealnie dopasowane

Projekt trybun wykonywany jest indywidualnie dla każdego obiektu, zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami dotyczącymi widowni. W zależności od zapotrzebowania, warunków terenowych i możliwości przestrzennych w obiektach zewnętrznych mogą być zastosowane systemy trybun stałych, wyposażonych w stopki regulacyjne pozwalające kompensować nierówności podłoża, lub przenośnych, przeznaczonych do instalacji na utwardzonym podłożu. Trybuny przeznaczone do eksploatacji pod gołym niebem zabezpieczone są przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych poprzez cynkowanie ogniowe i wyposażone w bezpieczne podesty, trudno zapalne siedziska plastikowe o różnorakiej kolorystyce (bez oparcia lub z oparciem 24 cm lub 32 cm), stopnie pośrednie oraz barierki ochronne. Konstrukcja trybun wykonana jest z profili stalowych zamkniętych, co gwarantuje pełną stabilność poszczególnych elementów przy działaniu występujących obciążeń. Zaletą trybun mobilnych, zaprojektowanych z przeznaczeniem do obsługi wydarzeń i eventów, jest możliwość szybkiego montażu i demontażu oraz elastyczność w doraźnym konfigurowaniu widowni. System zaprojektowany jest w sposób utrudniający nieautoryzowany demontaż poszczególnych elementów. Z myślą o maksymalnym komforcie widzów powstał projekt trybuny stałej zadaszonej o konstrukcji modułowej, z pokryciem wykonanym z poliwęglanu komorowego. Maksymalna długość jednego modułu wynosi ok. 30 m.b.; dla zwiększenia ilości miejsc ustawia się kilka niezależnych modułów obok siebie.

Trybuny stałe stosowane są także w obiektach zamkniętych, jednakże ze względu na oszczędność miejsca oraz możliwości adaptacyjne coraz bardziej popularnym rozwiązaniem staje się wykorzystanie systemu trybun składanych teleskopowo. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego układu jezdnego, opartego na beztarciowym systemie rolek, trybuna składa się niezwykle łatwo, nawet przez jedną osobę. Trybuny wyposażone są w bezpieczne łożyskowane kółka o liniowym styku z nawierzchnią, co eliminuje ryzyko wgnieceń nawierzchni hali. Zastosowanie podestów z płyt antypoślizgowych oraz barierek ochronnych zainstalowanych z tyłu i z boków konstrukcji (bez konieczności demontażu podczas składania trybuny), a także stopni pośrednich ułatwiających dostęp widzom zapewnia bezpieczeństwo użytkowania. Rygorystyczne przepisy bezpieczeństwa są spełniane także przez elementy wykończeniowe oraz siedziska dostępne w wielu wersjach, od podstawowych polipropylenowych (z oparciem lub bez) lub ławkowych, poprzez dwuczęściowe składane (także uchylne grawitacyjnie dla zapewnienia szerokiego przejścia w rzędach) aż po tapicerowane z oparciem i siedziska typu VIP, chętnie wybierane dla sal typu kinowego lub audytoriów. Trybuny zaprojektowane przez PESMENPOL Sp. z o.o. mogą być przystosowane do transportu, np. w celach magazynowych (z użyciem systemowych wózków transportowych).

pesmenpol-018003Dzięki indywidualnemu projektowaniu szeroki wybór typów trybun (z odpowiednią liczbą siedzisk i rzędów, konfiguracją rodzajów i kolorystyki siedzisk, aranżacji rozłożenia wejść itp.) jest dodatkowo wzbogacany o opcje z konstrukcjami przystosowywanymi do instalacji uzależnionej od warunków danego obiektu.

Specjaliści z firmy PESMENPOL Sp. z o.o. są dumni, że efekty ich pracy współtworzą tę niezwykłą atmosferę emocji i pasji, jaka towarzyszy każdemu widowisku. Zaszczytem jest zaufanie, jakim już od ćwierćwiecza nieprzerwanie darzą ich klienci, gdyż to napędza i mobilizuje do dalszych starań. 

Dane kontaktowe:

PESMENPOL Spółka z o. o.
ul. Słowackiego 75a, 32-400 Myślenice
tel.: 12 273 06 40
e-mail: zarzad@pesmenpol.pl
www.pesmenpol.pl 

 

TEKST I FOTO – Firma Pesmenpol