Konstelacje szaf według Alsanit

Najlepsze połączenie najlepszych materiałów

Dzięki bogatej ofercie materiałowej, elastyczności w tworzeniu konstrukcji oraz możliwości konfiguracji wyposażenia szafki firmy Alsanit idealnie sprawdzają się w kompleksach sportowych.

Szafy wykonywane są zarówno z wodoodpornego laminatu HPL, jak i płyty wiórowej LPW. Dodatkowo firma oferuje rozwiązania hybrydowe (seria METAL+), w których korpus szaf wykonany jest z metalu, a same drzwi z płyty HPL, LPW lub szkła.

Zastosowanie bardzo trwałych korpusów metalowych stanowi kompromis między ceną, elegancją i trwałością oraz pozwala na dużą elastyczność w aranżacji przestrzeni szatni.

Systemy, które zadowolą najbardziej wymagających użytkowników

W związku z dostosowaniem do wymagań projektowych, finansowych i estetycznych klientów firma Alsanit podzieliła szafki ubraniowe na systemy. Nazwy zaczerpnięte z konstelacji gwiazd odzwierciedlają ich indywidualny charakter.

TAURUS i CANIS

Szafy ubraniowe z HPL – TAURUS w całości wykonane są z bardzo trwałej, wodoodpornej płyty o grubości 10 lub 12 mm. Znajdują szerokie zastosowanie na basenach oraz wszędzie tam, gdzie narażone są na ekstremalne warunki użytkowania, np. zmiany wilgotności powietrza, bezpośrednie działanie wody. Duża zmienność użytkowników oraz intensywne, agresywne użytkowanie stwarzają skrajnie niekorzystne warunki dla mebli. Szafki z HPL w takich warunkach sprawdzają się idealnie.

Oferowane przez Alsanit metalowe szafki ubraniowe z drzwiami z HPL – CANIS to alternatywa dla szaf wykonanych w 100% z HPL. Szafki METAL + HPL są znacznie trwalsze niż tradycyjne szafki metalowe, a do tego pozwalają na ładniejszą aranżację szatni.

Drzwi szaf, które stanowią najbardziej narażony na zużycie i zniszczenie element, są wykonane z bardzo trwałych płyt HPL. Dodatkowo płyty HPL są dostępne również w dekorach i strukturach naturalnych, jak kamień, beton czy drewno, dając tym samym możliwość tworzenia ciekawych kompozycji.

URSA i MUSCA

Szatnie i przebieralnie w obiektach rekreacyjnych to miejsca, w których nie zawsze występuje duża wilgotność powietrza. W związku z tym przy wykonywaniu szaf można z powodzeniem zastosować ekonomiczne, a jednocześnie trwałe rozwiązania. Do tzw. suchych wnętrz firma Alsanit oferuje szafy wykonane z laminowanych płyt wiórowych LPW o grubości 18 mm – URSA.

Laminowana płyta wiórowa LPW dostępna jest w bardzo bogatej kolekcji dekorów i struktur. Krawędzie wykończone taśmą ABS mogą kontrastować z dekorami, podkreślając charakter szaf.

Szafki ubraniowe METAL + LPW wykorzystujące metalowy korpus i drzwi z LPW – MUSCA to propozycja dla klientów, którzy szukają estetycznych i niedrogich rozwiązań. Wykorzystanie płyty LPW daje ogromne możliwości dopasowania aranżacji mebli do miejsca dla nich przeznaczonego.

Bezpieczeństwo i wygoda użytkowania

Szafy Alsanit wykonywane są zawsze z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie eksploatacji, dlatego dobór materiałów, zamków i wszystkich detali odbywa się ściśle pod nadzorem projektantów. W zależności od wybranego systemu firma proponuje szereg udogodnień, np. w szafach, w których zastosowana jest płyta HPL, wszystkie krawędzie płyty są odpowiednio frezowane, aby zabezpieczyć użytkownika przed skaleczeniem. Z kolei w szafach, w których stosuje się płytę LPW, każda jej widoczna krawędź zabezpieczana jest taśmą ABS.

Każda szafka może zostać wyposażona w dodatkowe wieszaki, półki o różnych kształtach oraz inne elementy wskazane przez klienta, tak aby była idealnie dostosowana do różnorodnych wymagań.

 

Szczegóły dotyczące oferty znajdują się na stronach:

www.ubranioweszafki.pl oraz www.alsanit.pl

Serdecznie zapraszamy!

alsanit-018002

 

TEKST I FOTO – Firma Alsanit