Reklama

Zarządzanie obiektami – czyli jak skutecznie rozwijać obiekt

Zarządzanie obiektami sportowymi to interdyscyplinarne zadanie, które należy realizować na wielu płaszczyznach. Równolegle do zarządzania samą nieruchomością pojawia się również kwestia zarządzania biznesowego inwestycją. Zarządcy dbają o to, aby oferta obiektu odpowiadała potrzebom klientów, a nawet kreowała je. Coraz częściej w kontekście obiektów sportowych i zarządzania nimi pojawia się również pojęcie komercjalizacji. Oddawanie obiektów w ręce prywatnych firm wyspecjalizowanych w zarządzaniu jest trendem, który od kilku lat obserwujemy w Europie Zachodniej.

Siła operatora – komercjalizacja obiektów w Polsce

Międzynarodowy trend komercjalizacji obiektów widowiskowo-sportowych coraz częściej pojawia się również w Polsce. W pierwszych dniach lipca pomiędzy Urzędem Miasta Szczecina a spółką z Grupy TRIAS została podpisana umowa na zarządzanie halą widowiskowo-sportową w Szczecinie. VES (Grupa TRIAS) powołał do życia spółkę celową, która odpowiedzialna będzie za projekt i otrzyma nazwę Arena Szczecin Operator. W ramach umowy operator obiektu odpowiedzialny będzie za świadczenie kompleksowych usług w zakresie organizacji, pozyskiwania i produkcji imprez zapewniających optymalne wykorzystanie potencjału hali. Do zadań Operatora należeć będzie również kreowanie i promowanie marki hali widowiskowo-sportowej w Szczecinie, a także utrzymanie obiektu i zarządzanie nim zgodnie z jego przeznaczeniem. Istotnym punktem jest zapewnienie dobrych warunków do rozgrywania meczów przez szczecińskie zespoły sportowe, jak również wspieranie wszystkich organizacji i związków sportowych w pozyskiwaniu oraz organizowaniu imprez o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

– „Szczecińska Hala Widowiskowo-Sportowa to jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce o dużym potencjale. To już kolejny obiekt sportowy w naszym kraju, z którym współpracują spółki Grupy TRIAS. Cieszymy się, że będziemy uczestniczyć w tym ciekawym projekcie. Zarządzanie wielofunkcyjnymi obiektami sportowymi to nowa kategoria, która dopiero zaczyna rozwijać się w Polsce. Powierzanie obiektów w ręce prywatnych firm zajmujących się zarządzaniem jest trendem, który od kilku lat obserwujemy w Europie Zachodniej i USA – mówi Zbigniew Klonowski, Prezes Zarządu TRIAS SA.

Kierunek działań

Strategia spółki VES zakłada stałą współpracę z obiektami, ich rozwój i komercjalizację w oparciu o wieloletnie doświadczenie Grupy TRIAS oraz lokalną siłę biznesu. Obecnie VES jest partnerem technicznym Stadionu Narodowego oraz stadionu Legii Warszawa – Pepsi Areny.

Kluczem do sukcesu jest wypełnienie obiektu wydarzeniami, dbałość o jego klasę oraz wysoki poziom świadczonych usług. Tylko obiekt, który żyje i ma wielu użytkowników, ma szansę na sukces, na przychody z najmu powierzchni (np. stref gastronomicznych) oraz z powierzchni reklamowych.

 

Grupa TRIAS działa na rynku od przeszło 15 lat, budując unikatowe kompetencje i szerokie doświadczenie w zarządzaniu oraz prowadzeniu nowatorskich projektów.

W skład Grupy TRIAS wchodzą 4 wiodące spółki: TRIAS AVI, VES, Digiservice oraz GIG. Każda ze spółek jest liderem w swojej branży, a dzięki synergii działań Grupa uzyskuje przewagę konkurencyjną na rynku.

VES (Grupa TRIAS) – jest liderem w branży techniki eventowej w Polsce. Posiada trzy spółki zależne, dedykowane konkretnym projektom zarządzania obiektami. Spółka rozwija swoją ofertę poprzez stałą współpracę z obiektami. VES jest m.in. partnerem technologicznym Stadionu Narodowego, współpracuje ze Stadionem Pepsi Arena, Centrum Olimpijskim, Villą Foksal oraz Grupą TRIP. VES zadbał o oprawę wizualną m.in. takich wydarzeń, jak: Europejski Kongres Kultury we Wrocławiu, Heineken Open’er Festival, Przystanek Woodstock, Pozytywne Wibracje, Orange Warsaw Festival, Europejski Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła „Light Move Festival”, Coke Live Music Festival, Festiwal Muzyki Filmowej, Międzynarodowy Turniej Tańca CIN CIN Polish Cup, Gala Ekstraklasy, Fryderyki, Wektory, Paszporty Polityki, Media Trendy, finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. VES należy do Grupy Kapitałowej TRIAS SA.

 

TEKST: Grupa Trias
FOTO: Archiwum UM Szczecin