OLIMP – nowoczesne oprogramowanie dla obiektów sportowo- -rekreacyjnych

Firma WASKO S.A. od lat z sukcesem wdraża i rozwija systemy informatyczne.
Jednym z dynamicznie rozwijających się produktów gliwickiej firmy jest przeznaczony do kompleksowej obsługi obiektów sportowych system OLIMP, obecny na rynku od 2008 roku. Dotychczas w tym zakresie firma skupiała swoją uwagę wokół systemów dedykowanych dla dużych obiektów sportowych, jakimi są stadiony. Z uwagi jednak na liczne zapytania dotychczasowych oraz nowych klientów, po dogłębnej analizie potrzeb i oczekiwań, zdecydowano o rozszerzeniu funkcjonalności systemu OLIMP. W wyniku podjętych działań powstał zaawansowany technologicznie, ale intuicyjny w obsłudze, produkt nowej jakości, którego poszczególne moduły umożliwiają obsługę nie tylko nowoczesnych stadionów, ale również wszelkiego rodzaju parków rozrywki, lodowisk, hal sportowych, hoteli, obiektów typu strefy SPA & fitness, saun itp.

Zadaniem systemu OLIMP jest kompleksowa obsługa imprez masowych, począwszy od ich planowania, poprzez sprzedaż biletów, aż po kontrolę procesu wpuszczania widzów na obiekt i działań na samym obiekcie. Sposób obsługi klienta oraz działanie systemu uzależnione są od charakteru obiektu oraz zakresu pełnionych przez niego funkcji. Do tej pory na rynku nie było produktu o tak szerokiej gamie możliwości, który w sposób kompleksowy umożliwiałby obsługę obiektów typu lodowisko czy park wodny. Firma WASKO – w oparciu o sprawdzone na wielu nowoczesnych stadionach własne autorskie oprogramowanie OLIMP – stworzyła innowacyjne rozwiązanie dedykowane dla kompleksów sportowo-rekreacyjnych.

Pierwszym obiektem, na którym wdrożono nowe funkcjonalności systemu OLIMP, jest Park Wodny Aquarion w Żorach. Kompleks każdego dnia obsługuje ok. 1000 osób, proponując swoim gościom bogatą ofertę rekreacyjną: baseny, sauny, jacuzzi, strefę gastronomiczną, ściankę wspinaczkową, siłownię, SPA.

– Stanęliśmy przed koniecznością wymiany poprzedniego systemu ze względu na brak kluczowych dla nas funkcjonalności – mówi Arkadiusz Tomaszewski, Prezes Zarządu spółki Nowe Miasto, właściciela Parku Wodnego Aquarion – oraz niezadowalający nas poziom obsługi oferowany przez poprzedniego dostawcę. Nie ukrywam, że mieliśmy spore obawy związane z wymianą systemu, która ze względu na charakter obiektu musiała zostać zrealizowana w ciągu jednej nocy. Jak się okazało, dla firmy WASKO nie stanowiło to żadnego problemu. A co najważniejsze – wdrożone rozwiązanie całkowicie spełnia nasze oczekiwania. Dzięki systemowi OLIMP mamy wreszcie pełną integrację systemu obsługi klientów z systemem finansowo-księgowym oraz w pełni zautomatyzowaną obsługę płatności elektronicznych. Planujemy również wdrożenie systemu OLIMP w Westernowym Parku Rozrywki Twinpigs w Żarach.

System Olimp w najnowszej wersji to zintegrowane oprogramowanie do sprzedaży biletów, nadawania uprawnień do korzystania z poszczególnych stref dostępu, obsługi szafek ubraniowych oraz naliczania opłat. Wdrożony w Żorach system został zintegrowany z systemami pozapłacowych programów motywacji i obsługuje również karty rabatowe. Od strony administracyjnej system wspomaga kontrolę i zarządzenie obiektem.

OLIMP to produkt dedykowany dla firm oraz instytucji nadzorujących obiekty o charakterze rekreacyjno-sportowym, gdzie opłata pobierana za korzystanie ze świadczonych usług jest wynikową nie tylko czasu pobytu, krotności wejść, ale może też wynikać z korzystania z dodatkowych usług, takich jak np. pobyt w saunie, siłowni, czy w strefie bistro. Problemem, na jaki uwagę zwracał nasz Klient, była konieczność takiego rozwiązania obsługi strefy gastronomicznej, aby osoby chcące z niej korzystać mogły to robić bez konieczności zamykania wcześniejszego rachunku, czy opuszczania basenu i – co jest kluczowe – nie ponosić dodatkowych opłat za dodatkowe minuty, jakie są naliczane w przypadku chęci skorzystania z posiłku, czy wypicia filiżanki kawy – informuje Krzysztof Skórka, dyrektor Departamentu Systemów Informatycznych WASKO S.A.

AQUARION_33

AQUARION_35

System OLIMP umożliwia naliczanie i pobór opłat z wykorzystaniem wszystkich dostępnych środków oraz form płatności. Wnoszenie opłat za usługi dodatkowe możliwe jest zarówno w kasach głównych, jak i w punktach dodatkowych (np.: punkt gastronomiczny, usługowy). Rozbudowany i nowoczesny moduł administracyjny systemu OLIMP umożliwia zarządzanie i nadzór nad zakresem oferowanych produktów oraz ich cenami. Możliwość generowania raportów daje komfort analizy danych związanych ze sposobem i długością korzystania z udostępnianych usług. Intuicyjny i prosty, a jednocześnie bardzo nowoczesny interfejs stanowiska kasowego gwarantuje sprawną obsługę kasową. Dodatkową funkcjonalnością jest zarządzanie systemem szafek ubraniowych, które usprawnia postępowanie w przypadku zagubienia klucza dostępowego, czy podczas standardowej procedury sprzątania szafek.

System OLIMP to produkt, który umożliwia sprawne zarządzanie obiektami sportowo-rekreacyjnymi,  również tymi o różnorodnej ofercie. Jego modułowa konstrukcja pozwala na rozbudowę w miarę rosnących potrzeb, oczekiwań i poszerzania zakresu świadczonych usług.

WASKO S.A. nie tylko dostarcza zaawansowane technologicznie oprogramowanie, ale również gwarantuje jego sprawne wdrożenie oraz kompleksową obsługę serwisową. OLIMP to najlepszy system do integracji kontroli dostępu i sprzedaży usług świadczonych przez obiekty sportowe i rekreacyjne.

Więcej informacji: http://www.wasko.pl/kontakt/

 

TEKST I FOTO – Firma WASKO S.A.