FSB 2015 – relacja

Wzrost liczby odwiedzających i zwiększenie międzynarodowości Targów.

Targi FSB jako wiodące, branżowe miejsce spotkań potwierdziło swój międzynarodowy charakter odnotowując w tym roku ponad 7% wzrost liczby odwiedzających (26,600 osób ze 117 krajów). Szczególnie silny wzrost targi zanotowały wśród odwiedzających z Azji (+19%) oraz z Bliskiego Wschodu (+12%).

Przez cztery udane dni targowe odwiedzający FSB  mieli możliwość zapoznania się z innowacjami, produktami i usługami z dziedziny obiektów sportowych i rekreacyjnych. Po raz kolejny targi odbyły się równolegle z targami Aquanale (międzynarodowe targi saun i basenów – relacja na www.plywalnieibaseny.pl). Pewną nowością była lokalizacja stoisk – pierwszy raz stoiska rozmieszczone były w halach północnych kolońskich targów. Nowy podział został dobrze odebrany zarówno przez wystawców, jak i zwiedzających. Decydenci, operatorzy, architekci mogli zapoznać się z najnowszymi trendami, technologiami, nowinkami oraz z szeregiem światowych premiery. A to wszystko od wiodących na rynku firm z Niemiec i z zagranicy. Szczególnie warto podkreślić szeroką ofertę zaprezentowaną przez wystawców z Polski. W tym, roku zaprezentowało się na FSB aż 25 firm z naszego kraju – fotorelację z polskich stosik zamieszczamy poniżej. Na targach w Kolonii nie mogło zabraknąć magazynu „Boiska i stadiony”, który był do dyspozycji zwiedzających Targi na stoisku międzynarodowej prasy branżowej.

FSB po raz kolejny potwierdziło swój silny, branżowy charakter – aż 90% zwiedzających to osoby zaangażowane w zakup lub podejmujące bezpośrednio o nim decyzje. Około 80% wystawców poinformowało, iż udało im się osiągnąć swoje cele na FSB a 75%  firm stwierdziło, że byli zadowoleni z targów.

W tym roku targom towarzyszyła też uroczystość 50. rocznicy Międzynarodowego Stowarzyszenia Sportu i Rekreacji IAKS a także 24. Kongres IAKS. Organizowany co roku Kongres skupia się na  światowych trendach w budowie obiektów sportowych i rekreacyjnych oraz prezentuje projekty pionierskie z całego świata. W trwającym 4 dni kongresie udział wzięło 51. międzynarodowych ekspertów z 17 krajów a sam kongres odwiedziło około 900 osób z 52 krajów.

FSB 2015 w liczbach:

  • 624 firmy z 44 krajów wzięły udział w FSB 2015,
  • 202 wystawców było z Niemiec a 422 wystawców było z zagranicy (w tym 25 wystawców z Polski)
  • przestrzeń wystawiennicza – 56.000 m²
  • liczba odwiedzających targi: około 26.000

Już dziś w imieniu organizatorów zapraszamy Państwa do Kolonii na następne Targi FSB 2017, które odbędą się od 7 do 10 listopada 2017.

Kontakt:

Przedstawicielstwo Targów Koelnmesse w Polsce Sp.j.

Tel.: 22 848 80 00 | info@koelnmesse.pl

www.koelnmesse.pl

fsb_logo_517

 

Tekst | Jakub Mościcki

Foto | Archiwum Redakcji