Targi Gardenia – ogród marzeń na wyciągniecie ręki!

Wiosenne sadzenie roślin w ogrodzie zwykle zaczyna się w połowie marca. Zanim jednak rozpoczniemy czas gorących prac w przydomowej przestrzeni, warto odpowiednio przygotować się do nowego sezonu. Najlepiej zrobić to na Targach GARDENIA, które w dniach 26-28 lutego odbędą się na terenie Międzynarodowych targów Poznańskich.

Dla miłośników zieleni ogród, działka, taras czy balkon są przede wszystkim miejscami odpoczynku. Wszyscy, którzy pragną wcześniej poznać ogrodnicze trendy powinni odwiedzić Poznań, który na trzy dni stanie się ogrodniczą mekką. GARDENIA już po raz dziewiąty zainspiruje uczestników do tworzenia pięknych aranżacji, spełniając jednoczesnej marzenia pasjonatów zieleni o miejscu, do którego wracają z prawdziwą przyjemnością.

GARDENIA to możliwość zapoznania się m.in. z roślinami, narzędziami, nawozami, kosiarkami, systemami nawadniającymi czy dekoracjami. Wśród najważniejszych atrakcji dla zwiedzających warto wymienić Kiermasz Ogrodniczy. Każdy pasjonat zieleni znajdzie tutaj coś dla siebie – dodatkowo w wyjątkowo korzystnych cenach oferowanych przez wiodących w kraju producentów z branży ogrodniczej. Wszyscy zainteresowani nawadnianiem, nawożeniem, czy architekturą ogrodową będą mogli zasięgnąć porad z pierwszej ręki. Program wydarzeń urozmaicą m.in. trzy wspaniałe labirynty, ukryte pośród stoisk targowych, wykonane z różnych materiałów – drewnianych palet, roślin i wikliny. Między krętymi ścieżkami zostaną ukryte zagadki, a najmądrzejsi zdobędą upominki. Labirynty przygotuje jeden z projektantów firmy Garte. Ważnym punktem programu będzie także prelekcja na temat sposobu dobierania roślin tak, by ich wzajemne sąsiedztwo pozytywnie wpływało na kształt ogrodu, działki, tarasu czy balkonu. Uwagę odwiedzających przyciągną również pokazy florystyczne prezentowane na Targach Produktów Świątecznych i Okazjonalnych SPECIAL DAYS, które towarzyszą Targom GARDENIA.

Więcej informacji na www.gardenia.mtp.pl