Globalne spotkania branżowe. Targi w Kolonii

fsb-02321W dniach 5–8 listopada 2019 r. w Kolonii (wspólnie z targami Aquanale) odbyły się międzynarodowe targi sportu i rekreacji FSB. Targowy duet FSB i Aquanale zamienia tereny targowe w Kolonii w ważne miejsce spotkań. FSB jest dla branży sportowo-rekreacyjnej globalną platformą wymiany informacji. Do Kolonii udało się przyciągnąć wielu ekspertów, w związku z tym nie zabrakło debat i rozmów na trudne tematy.

 

FSB w liczbach

Na targach zaprezentowało się 565 firm z 43 krajów. Wśród nich było 105 wystawców z Niemiec i 460 wystawców z zagranicy. Zagraniczni wystawcy stanowili 80%. Targowy duet FSB i Aquanale odnotował znaczny wzrost liczby odwiedzających, ponieważ targi odwiedziło 28 tys. osób ze 128 krajów. Szczególnie duży wzrost liczby gości odnotowano z Belgii, Włoch i Wielkiej Brytanii. Wzrost spoza Europy pochodził w szczególności z Ameryki Środkowej, Ameryki Południowej i Azji. Duża liczba zwiedzających zapewniła wysoki poziom zadowolenia wystawców. Potwierdzają to również wyniki ankiety: 87% odwiedzających bierze udział w decyzjach zakupowych. Powierzchnia wystawiennicza FSB obejmowała obszar 60 600 m2.

 

Kongres IAKS

Kongres skoncentrował się na światowych trendach i zaprezentował pionierskie projekty w dziedzinie obiektów sportowych i rekreacyjnych, basenów i urbanistyki. W ciągu czterech dni kongresu, 41 międzynarodowych ekspertów z dziewięciu krajów, zaprezentowało rozwiązania architektoniczne i operacyjne, zapewniające najwyższą wydajność sportową, świadomość zdrowotną i aktywny tryb życia. Około 470 uczestników z 36 krajów wysłuchało wykładów na temat atrakcyjnych miejsc do ćwiczeń, zrównoważonego rozwoju, modeli finansowania czy korzyści ekonomicznych.

 

Dla środowiska

Po raz pierwszy odbyło się forum na temat recyklingu. Podkreślając kwestie zrównoważonego rozwoju, skupiono się na perspektywie cyklu życia sztucznych powierzchni. Głównym tematem był recykling sztucznych nawierzchni (sztuczna murawa, ochrona przed upadkiem, bieżnie), co w nadchodzących latach będzie stanowić coraz większe wyzwanie dla lokalnych władz, stowarzyszeń i klubów.

 

„Boiska i stadiony” na targach

Na targach nie mogło zabraknąć również naszego magazynu. Śledzimy najnowsze trendy, bo zawsze chcemy być na bieżąco. Nawiązaliśmy też wiele ciekawych kontaktów, które z pewnością zaowocują w przyszłości. „Boiska i stadiony” wzbudzały duże zainteresowanie i rozchodziły się w szybkim tempie.

 

OPRACOWANIE – Antonina Sadurska

FOTO – Archiwum Redakcji