Husqvarna z dwoma złotymi medalami MTP GARDENIA 2017

Husqvarna zdobyła dwa złote medale targów GARDENIA. Sąd Konkursowy przyznał prestiżowe nagrody dla maszyn akumulatorowych Husqvarna z serii 100 oraz dla Automower® Connect, który pozwala na zdalne kontrolowanie kosiarki za pomocą urządzeń mobilnych. Złote medale MTP przyznawane są każdego roku wyłącznie innowacyjnym produktom, wyróżniającym się najwyższą jakością na rynku.

„W ubiegłym roku złoty medal targów MTP otrzymała kosiarka automatyczna Husqvarna Automower® 450X, która jest laureatem wielu nagród i wyróżnień na całym świecie. W tym roku nagrody zdobyły nasze najbardziej zaawansowane technologicznie produkty: Automower® Connect i ekologiczne maszyny akumulatorowe. Cieszmy się, że członkowie Sądu Konkursowego targów GARDENIA po raz kolejny docenili fakt, iż Husqvarna od lat rozwija swoje najbardziej innowacyjne i zaawansowane technologicznie produkty do pielęgnacji terenów zieleni. Dwa złote medale są zwieńczeniem pracy, którą włożyliśmy, aby rozwijać funkcje connectivity w kosiarkach Automower®, a także nasz wkład w rozwój ekologicznych maszyn akumulatorowych. Funkcję Automower® Connect są obecnie dostępne we wszystkich modelach kosiarki Automower®. Dzięki niej za pomocą smartphona lub smartwatcha możemy kontrolować maszynę z dowolnego miejsca na ziemi” – mówi Maciej Konieczny, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w firmie Husqvarna Poland.

Każdego roku w walce o złoty medal MTP GARDENIA staje ponad 500 produktów. Pozytywną opinię jury zyskują jedynie te produkty, które spełniają restrykcyjne wymagania regulaminu konkursu. Jury składa się ze specjalistów, którzy poszukują innowacyjnych produktów wykorzystujących najnowsze zdobycze technologii. To wszystko składa się na obraz złotego medalu MTP, który jest prestiżową nagrodą i potwierdzeniem najwyższej jakości produktu.

Automower® – to rodzina automatycznych robotów koszących firmy Husqvarna, która obejmuje 6 modeli do różnej wielkości ogrodów oraz o różnej specyfikacji. To małe, ciche i inteligentne kosiarki, które bez trudu podołają wyzwaniom każdego trawnika. Wąskie przejścia, przeszkody, trudny teren czy zbocza o nachyleniu do 45% nie stanowią dla nich żadnego problemu. Dbają o trawnik nawet w niekorzystnych warunkach pogodowych np. w deszczu. Dodatkowo kosiarki Automower same odnajdują stację dokująca i ładują baterię. A nowoczesne technologiczne rozwiązania, jak funkcje Automower® Connect i nawigacja GPS pozwalają na kontrolowanie kosiarki przez smartphone i smartwatch. Dzięki temu możemy na bieżąco sprawdzać jej położenie lub wydawać polecenia z dowolnego miejsca na ziemi.

Maszyny akumulatorowe z serii 100 – to linia akumulatorowych maszyn konsumenckich skierowana do szerokiej grupy odbiorców. W ofercie serii 100 znajduje się: pilarka, nożyce do żywopłotu oraz podkaszarka. Dzięki zastosowaniu napędu elektrycznego wyeliminowano w nich bezpośrednią emisję zanieczyszczeń, zredukowano także hałas oraz drgania generowane przez silniki spalinowe. Ograniczony został również zakres prac konserwacyjnych niezbędnych do prawidłowej eksploatacji. Te maszyny otworzyły nowy rozdział w zakresie nowoczesnych rozwiązań technologicznych oferowanych przez firmę Husqvarna.