Klub piłkarski Real Madryt odnawia związek z Toro.

Dla światowej sławy klubu takiego jak Real Madryt, obiekty najwyższej klasy są niezbędne, a urządzenia stosowane do ich utrzymania i pielęgnacji są tak samo ważne. We wrześniu tego roku, Real Madryt podpisał nową umowę na urządzenia do nawadniania oraz pielęgnacji murawy z Toro, poprzez lokalnego dystrybutora – Riversa, kontynuując w ten sposób już pięcioletni kontrakt.

Klub Real Madryt został uznany przez związek FIFA za klub stulecia. Ma miliony wiernych fanów nie tylko w  Europie, ale i na całym świecie. W tym roku po raz dziesiąty Real zdobył tytuł Ligi Mistrzów ustanawiając nowy światowy rekord. Został również, po raz trzeci z rzędu, uhonorowany tytułem najcenniejszego franczyzowego klubu sportowego, przyznawanego przez miesięcznik Forbes. Rzeczywiście, Real Madryt ogłosił niedawno przychody 603.900.000 € w latach 2013-14 – co stanowi najwyższy przychód ewidencjonowany w historii zespołowego sportu profesjonalnego.

„Real Madryt to najwyższej klasy klub piłkarski z najlepszym zapleczem, a marka Toro podziela to zamiłowanie do doskonałości.” zauważa John McPhee szef działu marketingu Toro International Business . „To dla nas wielki honor, że Real Madryt ufa nam w zakresie pielęgnacji swoich obiektów”.

Głównym boiskiem drużyny jest stadion Santiago Bernabeu , oprócz tego należy do nich 11 treningowych  boisk piłkarskich oraz kolejne dwa w budowie – wszystkie będą pielęgnowane oraz nawadniane urządzeniami Toro.  Na mocy nowego porozumienia Real Madryt uzyskał dostęp do ekskluzywnych technologii Toro oraz rozszerzonego programu szkoleniowego dla operatorów maszyn.

Oprócz produktów do nawadniania Toro, Real Madryt wykorzystuje serię kosiarek wrzecionowych do dużych powierzchni z serii Toro Reelmaster® 3100, pojazdy wielofunkcyjne Workman® MDE i MDX ,  aeratory ProCore® 648  oraz opryskiwacze Multi Pro® 1750.  „Polegamy na sprzęcie Toro codziennie”, mówi Paul Burgess, opiekun murawy Realu Madryt. „Murawa na naszych boiskach jest intensywnie użytkowana przez graczy i szybko się zużywa, dlatego robimy częste aeracje maszyną ProCore 648. Dzięki tym zabiegom jest bardziej miękka, co jest nie tylko istotne dla bezpieczeństwa zawodników, ale także poprawia drenaż oraz pomaga w rozwoju systemu korzeniowego – zwłaszcza podczas dosiewów „.

Klub piłkarski Real Madryt odnawia związek z Toro.

Kosiarki wrzecionowe Toro Reelmaster 3100 są ulubionymi Burgess’a.  „Jakość cięcia jest znakomita,” mówi. „Są łatwiejsze w obsłudze, co przekłada się na wzrost wydajności pracy.”

Jednym z głównych czynników wyboru marki Toro było najwyższej  klasy wsparcie techniczne.

Dzięki tej umowie, Real Madryt dołącza do listy wspaniałych obiektów sportowych oraz wielkich  wydarzeń na całym świecie, którym towarzyszy Toro wraz z St Andrews Links w Szkocji, turniejem Wimbledon i innymi.

Aby dowiedzieć się więcej na temat pełnej linii produktów Toro przeznaczonych dla obiektów sportowych oraz innych terenów zielonych, odwiedź www.toro.com lub www.perfetto.com.pl