Nowe boiska ACT Global w 2016 r.

actglobal-0171

Nowe boisko do hokeja na trawie w Skierniewicach

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Skierniewicach wzbogacił się o nowe profesjonalne boisko do hokeja na trawie. Producentem i dostawcą trawy Xtreme Turf była firma Act Global Sports.

Sztuczna trawa spełnia wysokie wymagania federacji PZHT i FIH dla kategorii Global. Na nowym obiekcie w Skierniewicach będzie można rozgrywać zawody rangi światowej. Firma Act Global Sports, jako preferowany producent federacji hokejowej FIH, jest producentem trawy, która posiada tzw. Product Approval Certificate dla systemu trawy syntetycznej zalewanej wodą (water based).

Po zakończeniu montażu przez firmę Greta Sport boisko OSiR-u zostało przetestowane przez autoryzowane laboratorium i uzyskało certyfikat Field Performance. Jest to jedno z niewielu w Polsce boisk do hokeja na trawie kategorii Global. Trawa Xtreme Turf została zainstalowana na podkładzie in situ o grubości 15 mm. Nowy obiekt prezentuje się znakomicie z zielonym polem gry oraz niebieską opaską wokół boiska.

Kolejne boisko z tkaną trawą WX 50

Pod koniec roku 2016 oddano do użytku nowe boisko dla Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Jest to kolejne boisko w Polsce z innowacyjną trawą tkaną (woven grass) Xtreme Turf WX 50 produkcji Act Global (we współpracy z firmą Dywilan).

System sztucznej trawy tkanej staje się coraz bardziej popularny nie tylko na zachodzie Europy, lecz także w Polsce – komentuje Robert Złotnicki z firmy Act Global.

Trawę tkaną woven grass wyróżnia przede wszystkim naturalny wygląd, bardzo zbliżony do trawy naturalnej. Atuty wizualne trawy uzupełnia wyjątkowa jakość i trwałość, a szczególnie wytrzymałoś na wyrywanie pęczków. Boisko w Gdańsku zostało wykonane przez firmę Tamex i uzyskało certyfikat FIFA Quality PRO.

Klub Bruk-Bet Termalica Nieciecza z nową bazą treningową

Również w 2016 r. otwarty został zespół boisk treningowych klubu Ekstraklasy – Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Jedno z trzech pełnowymiarowych boisk treningowych to nowe boisko ze sztuczną murawą, której producentem jest firma Act Global Sports. Inwestor oczekiwał sztucznej murawy z najwyższej półki, a klub wymagał systemu o mocnych parametrach, spełniającego wymogi FIFA, ale przede wszystkim zapewniającego komfort gry dla piłkarzy – mówi Robert Złotnicki. Sztuczną trawę o wysokości 40 mm zainstalowano na macie elastycznej 20 mm, a trawa została zasypana granulatem gumowym – pierwotny, zielony EPDM. Jest to jedno z pierwszych boisk w Polsce, gdzie wyraźnie postawiono na wysoką jakość całego systemu, w każdym jego elemencie – mata elastyczna, trawa i pierwotny, zielony zasyp. Wybrany system sztucznej murawy produkcji Act Global odróżnia się od większości boisk w Polsce, ponieważ nie nagrzewa się w gorące dni, granulat nie brudzi, nie pyli i jest bezwonny, a piłkarze nie narzekają na zbyt twardą nawierzchnię dzięki zastosowanej macie elastycznej grubości 20 mm. Zielony granulat EPDM wpływa także na wizualną stronę inwestycji i sprawia, że cała murawa wygląda idealnie, prawie jak naturalna trawa. Inwestycję prowadzono we współpracy z firmą Interhall.

Klub Bruk-Bet Termalica Nieciecza ponownie udowodnił, że stawia na nowoczesne rozwiązania i stara się zapewnić komfortowe i profesjonalne warunki gry dla swoich piłkarzy.

Firma Act Global to globalny producent innowacyjnych, sztucznych traw o najwyższej jakości. Firma jest m.in.: preferowanym producentem FIFA czy FIH. Posiada przedstawicieli i dystrybutorów w ponad 70 krajach na całym świecie. Polskim przedstawicielem Act Global jest Robert Złotnicki, tel. kom.: 693 512 350, rzlotnicki@actglobal.com,

 

TEKST I FOTO – Firma ACT  Global