Nowoczesne lodowisko w Ostrowie Wielkopolskim

W Ostrowie Wielkopolskim trwa budowa hali lodowiska. Powstanie tu tafla o powierzchni 900 m2, która wykorzystywana będzie sezonowo podczas zimnych miesięcy. W pozostałe obiekt zamieniany będzie w rolkowisko. Koniec prac budowlanych zaplanowano na listopad 2017 r., zaś od 6 grudnia obiekt będzie dostępny dla mieszkańców.

I na zimę, i na lato

Ściany hali wykonane zostaną z powłoki namiotowej obustronnie powlekanej PVC i lakierowanej, co zapewni jej odporność na ogień.

Tafla lodowiska będzie mieć wymiar 20 x 45 m. Odpowiednie jej chłodzenie zapewni agregat z modułem hydraulicznym. Wokół zamontowane zostaną samoprzymarzalne bandy wykonane ze stali cynkowanej, wyłożone białą płytą z tworzywa, z żółtą płytą odbojową i niebieską poręczą, z furtkami i bramami – wymienia przedstawiciel wykonawcy inwestycji, firmy Alles Cool.

Furtki powstaną z przeznaczeniem dla łyżwiarzy, natomiast brama konieczna jest dla przejazdu rolby – maszyny do pielęgnacji tafli lodowiska. Do wysokości 3 m ściany posiadać będą możliwość ich podciągnięcia, co pozwoli na otwarcie obiektu w okresie letnim.

Lodowisko usytuowane będzie pomiędzy placem zabaw i siłownią zewnętrzną a skateparkiem. Obok znajduje się również Orlik. Lodowisko będzie kolejnym, bardzo atrakcyjnym elementem bazy sportowo-rekreacyjnej, która powstaje na tym terenie. Chcemy, by z tego miejsca można było korzystać przez cały rok. Zimą będzie to profesjonalne lodowisko o powierzchni 900 m2, w ciepłe miesiące natomiast będzie można jeździć tu na rolkach – przekonuje Beata Klimek, prezydent miasta.

WIĘCEJ W MAGAZYNIE „BOISKA I STADIONY” NR 18

 

TEKST – Artur Kołaciński

FOTO – Archiwum Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim