Nowość wśród granulatów – EPDM MULCH

Nowość wśród granulatów – EPDM „MULCH”

Unirubber wprowadziła do swojej oferty nowy produkt: „EPDM MULCH”. Jest to alternatywa dla kolorowanego granulatu SBR „coated” produkowanego z opon a także dla …kory ogrodowej, stosowanej często jako nawierzchnia np. na placach zabaw.

Mulch nie jest ściśle rzecz biorąc granulatem. Jest to innowacyjny produkt w formie specjalnie uzyskanych nieregularnych „nitek” mieszanki gumowej, z wyglądu przypominający właśnie korę ogrodową.

Mulch przeznaczony jest głównie do budowy zewnętrznej warstwy nawierzchni. Produkt ten ma liczne zalety. Przede wszystkim nawierzchnia zbudowana z EPDM Mulch spełnia wymagania bezpieczeństwa dotyczące współczynnika HIC (upadek z wysokości) a przy tym jest ekonomiczna, trwała, przyjazna dla środowiska i bardzo dekoracyjna. Nawierzchnia taka jest też w 100% przepuszczalna dla wody i jest biologicznie neutralna, tzn. w odróżnieniu od kory ogrodowej nie stanowi pożywki dla grzybów czy bakterii. Jest też nieatrakcyjna dla psów i kotów.

Mulch, inaczej niż SBR coated, jest bezzapachowy i  zachowuje kolor w całym swoim przekroju, podczas gdy SBR coated, majacy tylko zewnetrzną warstwę PU traci pierwotny kolor po pewnym okresie użytkowania.

Z ekonomicznego punktu widzenia najbardziej istotną cechą tego produktu jest jego ponad dwukrotnie niższy ciężar nasypowy w porównaniu do standardowego EPDM Virgin. Oznacza to w praktyce o połowę mniejsze zużycie na metr kwadratowy!

Mulch jest oferowany w 5 kolorach: Red, Brown, Beige, Rainbow Green, May Green  oraz kompilacja kolorow: Blend Brown, Blend Green i Blend Beige. Jak zapewnia producent Mulch może być produkowany również w podwyższonej klasie palności do tzw. zastosowań indoor. Szczegółowe informacje, fachową poradę oraz  próbki handlowe można uzyskać w Unirubber Sp. z o.o..

TEKST: UNIRUBBER SP. Z O.O.
FOTO: UNIRUBBER SP. Z O.O.