Nowy partner PGE Areny

Jeden z najlepszych

Trias SA podpisał umowę z Biurem Inwestycji Euro Gdańsk 2012 Sp. z o.o. na przygotowanie, realizację i eksploatację systemów teletechnicznych budowanego na Mistrzostwa Europy 2012 stadionu piłkarskiego PGE Arena Gdańsk.

Wartość kontraktu opiewa na kwotę 87,7 mln zł. Realizacja projektu potrwa do końca tego roku. Trias SA został oficjalnym partnerem technologicznym stadionu oraz generalnym wykonawcą systemów teletechnicznych. Umowa dotyczy dostawy oraz montażu instalacji audiowizualnych, bezpieczeństwa, systemów teleinformatycznych i telekomunikacyjnych, a także zintegrowanego systemu zarządzania stadionem. „Dzięki wyposażeniu stadionu w zaawansowane technologicznie urządzenia oraz zintegrowaniu systemu zarządzania, PGE Arena Gdańsk stanie się jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Europie i na świecie” – powiedział Zbigniew Klonowski, Prezes Zarządu Trias SA.

Kompleksowa obsługa
W ramach projektu stadion zostanie wyposażony m.in. w 4 ekrany diodowe (każdy o powierzchni ponad 70 m2), systemy nagłośnienia, Digital Signage (wytwarzania i zarządzania treściami multimedialnymi) oraz systemy audiowizualne w salach konferencyjnych. Instalacja bezpieczeństwa na gdańskim stadionie składać się będzie m.in. z systemów monitoringu wizyjnego, kontroli dostępu, sygnalizacji włamania i napadu, systemów biletowych, systemu alarmowego dla osób niepełnosprawnych, monitoringu konstrukcji dachu oraz systemu zarządzania bezpieczeństwem. Instalacje teleinformatyczne i telekomunikacyjne, które znajdą się na PGE Arenie to m.in. infrastruktura sieci LAN, węzły Centrum Przetwarzania Danych, infrastruktura dostępu bezprzewodowego WLAN, system zarządzania urządzeniami sieciowymi, system komunikacji głosowej, wideo oraz call center. Ponadto umowa obejmuje zaprojektowanie i budowę systemu zegara centralnego, systemu do realizacji przekazu TV z wydarzeń na stadionie, systemów teletechnicznych na zewnątrz obiektu (wyposażenie toru wrotkarskiego, nagłośnienie wokół stadionu oraz oświetlenie specjalne). Wdrożone zostaną również systemy zarządzania nieruchomością (Facility Management) oraz parkingowy.

Widać i słychać
Trias SA to firma z ponad 10-letnim doświadczeniem na rynku multimediów. Spółka jest liderem w branży event engineering i audiovideo integration. Firma zajmuje się dostarczaniem kompleksowych rozwiązań z zakresu multimediów i oświetlenia oraz tworzeniem i integracją systemów teletechnicznych. Działania event engineering obejmują multimedialno-oświetleniową obsługę wydarzeń o różnym rozmiarze i charakterze, takich jak: uroczystości państwowe i religijne, wydarzenia sportowe, festiwale, koncerty, produkcje telewizyjne, imprezy korporacyjne. W ramach audio-video integration firma tworzy i integruje systemy teletechniczne. W efekcie powstają stałe instalacje audiowizualne, systemy bezpieczeństwa, systemy teleinformatyczne, telekomunikacyjne, bezgotówkowe systemy płatności oraz systemy zarządzania obiektami.

Uznanie klientów
Wcześniej zrealizowane przez firmę stałe instalacje audiowizualne znajdują się w obiektach sportowych, halach koncertowych, centrach handlowych, studiach telewizyjnych i produkcyjnych, centrach konferencyjno-szkoleniowych oraz sieciach reklamowych, m.in. na Giełdzie Papierów Wartościowych i w Pałacu Prezydenckim.

 


TEKST I FOTO: FIRMA TRIAS