Obiekty XXI wieku

Koniec lat 90-tych dał początek nowym trendom w budownictwie obiektów sportowych. Moda na deskorolkę, rolki, BMX-y czy wakeboard pozwoliła na powstanie całkiem nowych miejsc rekreacji, a zmiana świadomości władz miejskich – na rozbudowę infrastruktury sportowej o obiekty XXI wieku: pumptracki modułowe, skateparki, waveparki, street workout parki i wakeparki. Taka przestrzeń aktywności miejskiej pozwala na zgromadzenie w jednym miejscu osób z różnych pokoleń: ojców z synami jeżdżących w skateparku, dziadków z wnuczkami na pumptracku czy matkę z córką ćwiczącą na drążkach w street workout parku. Takie strefy rekreacji powinny być dostępne w każdym mieście.

Pumptracki modułowe od pumptrack.eu

tech_022To trening, wyzwanie i zabawa dla wszystkich, niezależnie od wieku. Pumptrack modułowy to tor o falistej nawierzchni i wyprofilowanych zakrętach, służący do jazdy na rowerze, rolkach, deskorolce lub hulajnodze. Może posłużyć jako atrakcja na evencie lub na stałe stanowić atrakcję dla wszystkich mieszkańców. Pumptrack to miejsce spotkań, realizacji celów i spełniania pasji. To obiekt, który łączy pokolenia.

Zalety:

 • przyciągnie wszystkich mieszkańców, pozwoli im na wspólną aktywność i dobrą zabawę,
 • może być wybudowany etapowo, w każdej chwili można dokupić kolejne moduły i powiększyć długość toru,
 • może mieć dowolny kolor dostosowany do otaczającej przestrzeni i architektury miejskiej,
 • jest odporny na warunki atmosferyczne,
 • może zostać zamontowany w zaledwie kilka godzin.

Street workout parki od flowparks.com

To obiekty służące do treningu indywidualnego stworzone z myślą o dzieciach, młodzieży i osobach dorosłych. Street workout polega na wykonywaniu gimnastycznych figur na drążkach i poręczach przy jednoczesnym budowaniu siły mięśni. Celem flowparks jest tworzenie miejsc do ćwiczeń, propagowanie aktywnego stylu życia, a także przywrócenie równowagi w gospodarowaniu przestrzenią publiczną w taki sposób, żeby każdy znalazł coś dla siebie.

Zalety:

 • współpraca z praktykami street workout-u, którzy dokładnie odpowiedzą na potrzeby mieszkańców,
 • konfiguracja street workout parku zostanie opracowana w sposób przemyślany, funkcjonalny i indywidualny dla każdego miasta i użytkowników,
 • pewność, że twoje miasto zostanie wyposażone w najwyższej jakości urządzenia sportowe.

tech_023

Skateparki od techramps.com

To obiekty sportowe na miarę XXI wieku. Skatepark to miejsce dla młodych. Młodych szukających siebie pośród wszystkich. Mając takie miejsce mogą wyrazić siebie, swoje potrzeby i emocje. Wykorzystanie technologii monolitycznej pozwala, żeby skatepark uzyskał charakter infrastruktury miejskiej oraz kształt alejek parkowych, dzięki czemu najbardziej wymagający riderzy poczują ich naturalne, uliczne środowisko.

Zalety:

 • opracujemy dla twojego miasta indywidualną koncepcję skateparku o niepowtarzalnym kształcie, dostosowaną do otaczającej przestrzeni i zgodną z aktualnym zagospodarowaniem terenu,
 • otrzymasz certyfikat TÜV, wydany przez jednostkę certyfikującą posiadającą akredytację Polskiego Centrum Akredytacji. Możesz mieć pewność, że obiekt zostanie wykonany zgodnie z normą i najwyższymi standardami,
 • do budowy skateparku zastosujemy materiały najwyższej jakości oraz maszyny, które obsłużą wykwalifikowani pracownicy z wieloletnim doświadczeniem.

Przeszkody od wakepro.eu

To elementy wakeparku. Obiekt może stanowić atrakcję każdego akwenu wodnego. Zagospodarowanie przestrzeni wodnej pod profesjonalny wodny wyciąg wakeboardowy zwiększa atrakcyjność miasta, przyciągając do regionu całe rodziny wraz z dziećmi. Wakeboard to sport, pasja, wyzwanie i emocje. Wakepro to profesjonalne przeszkody, które dodają adrenaliny. Wakepark to obiekt, który pozwoli rozwijać pasje i umiejętności. To miejsce gdzie spotykają się znajomi, rodziny, turyści. To teren aktywnego wypoczynku zarówno dla mieszkańców, jak i gości. To profesjonalny obiekt, który sprawi, że sportowcy z całego kraju spotkają się w jednym miejscu, żeby wymienić się doświadczeniami i poczuć smak rywalizacji. Wakepro dostarczy przeszkody najwyższej jakości, które spełnią oczekiwania wszystkich, niezależnie od poziomu zaawansowania.

tech_024

 

 

TEKST I FOTO – Grupa Techramps