Porządek w przestrzeni publicznej – odpowiednie maszyny do każdego zadania

Profesjonalni zarządcy terenów zieleni chcąc zatroszczyć się o przestrzeń publiczną potrzebują maszyny wielozadaniowej – takiej, która będzie w stanie wykonać wiele prac, gwarantując jednocześnie ich wysoką jakość. Firma Husqvarna, stworzyła w tym celu Ridery – urządzenia, które kompleksowo pomogą nam zatroszczyć się o przestrzeń publiczną. Dodatkowy osprzęt pozwala na zastosowanie ich również przy wielu różnych zadaniach, co sprawia, że możemy korzystać z nich przez cały rok.

Ridery to maszyny, gwarantujące odpowiednią pielęgnację dużych terenów zieleni. Ma to szczególne znaczenie przy tych powierzchniach, które eksploatowane są intensywniej np. murawy sportowe. Należy pamiętać, iż nieodpowiednia pielęgnacja zieleni na obiektach sportowych przy intensywnym użytkowaniu powoduje ich szybkie zużycie, a nawet całkowite zniszczenie. Jednak fachowa pielęgnacja płyty boiska nie należy do prostych czynności. Oprócz wiedzy na temat pielęgnacji, wymagany jest tutaj również szereg zabiegów wykonywanych specjalistycznym sprzętem przy zastosowaniu najwyższej klasy urządzeń. „Aby skutecznie zadbać o obiekty sportowe musimy użyć sprawdzonych maszyn, którym można zaufać. Wydajność i skuteczność skłania firmy oraz ogrodników do wyboru uniwersalnego sprzętu – takiego, którego można użyć do wielu typów prac. Z tego powodu rośnie popularność Riderów Husqvarna przeznaczonych dla fachowców, np. P 525D. Te maszyny z sukcesem używane są w przestrzeni publicznej” – komentuje Paweł Przywózki, Manager ds. sprzedaży maszyn profesjonalnych w firmie Husqvarna Poland.

Wielofunkcyjność i skuteczność

Profesjonalne Ridery to maszyny odznaczające się skuteczną wielozadaniowością. Mają niewielki promień skrętu, dlatego pozwalają dotrzeć niemal wszędzie, a ich obsługa jest prosta. Urządzenie tnące zlokalizowane z przodu umożliwia operatorowi kontrolę terenu pracy, sięgając trudnodostępnych powierzchni pod krzewami oraz w pobliżu płotów i ścian. Funkcja Bio-Clip umożliwia rozdrabnianie trawy na małe fragmenty, co w efekcie daje naturalny nawóz i czyni trawnik bardziej odpornym na suszę.

Najwyższa wydajność

Łatwość manewrowania i stabilna równowaga przy pełnym skręcie, osiągnięte dzięki przegubowemu układowi kierowniczemu sprawiają, że Ridery są proste w obsłudze. Wpływa to na wysoką wydajność pracy także w przypadku napotykania przeszkód. Napęd na cztery koła pozwala na dobra przyczepność nawet na nierównym, mokrym czy śliskim podłożu oraz automatycznie reguluje przyczepność kół. Operowanie maszyną ułatwia fakt, że wszystkie dźwignie i urządzenia sterujące zgrupowane są w zasięgu ręki kierującego. Ważną kwestią podczas profesjonalnej pielęgnacji dużych trawników m.in. na obiektach sportowych jest możliwość szybkiego zdejmowania i unoszenia do pozycji serwisowej wszystkich urządzeń tnących bez użycia narzędzi, co znacznie ułatwia ich czyszczenie oraz ewentualne przeprowadzanie napraw. Niezawodne silniki w Riderze Husqvarna P525D zapewniają dużą moc i wysokie osiągi, dzięki czemu maszyny idealnie nadają się do intensywnej pracy.

Wachlarz możliwości

Ridery można wykorzystać do wielu rodzajów prac przez cztery pory roku. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego osprzętu, użytkownik może dostosować maszynę do swoich potrzeb. O wszechstronności Riderów świadczy bogata gama osprzętu, do dyspozycji mamy m.in. łyżkę czołową, szczotkę, kosiarkę bijakową, lemiesz składany służący do odśnieżania czy kabinę.

Husqvarna
ul. Wysockiego 15B, 03-371 Warszawa
tel: +48 22 330 96 00
Paweł Przywózki, CLG Sales Manager
pawel.przywozki@husqvarnagroup.com
www.husqvarna.pl