Relacja z konferencji „Wiosna na boisku”

W dniu 15 marca br. na INEA Stadion w Poznaniu odbyła się konferencja pn. „Wiosna na boisku” organizowana przez firmę Fargo z Tarnowa Podgórnego.

Konferencję rozpoczęło omówienie problemów z murawą na przykładzie stadionu Lecha Poznań. Tematu tego podjął się Grzegorz Szulczyński, groundsman INEA Stadion. Z kolei eksperci z firm Barenbrug oraz DSV przybliżyli temat otoczkowanych nasion traw i podpowiadali, jaką mieszankę najlepiej wybrać. Prelekcje poparte były pokazami zdjęć z doświadczeń.

Następnie dr Fritz Lord z firmy Compo Expert omówił działanie nawozów w technologii TWIN, tj. działanie dwóch form azotu – izoduru i crotoduru. Izodur do działania potrzebuje jedynie wody, można go stosować wiosną, przy niższych temperaturach. W miarę wzrostu temperatury namnażają się mikroorganizmy, które stymulują do działania drugą formę azotu, jaką jest crotodur. Co ważne, w przeciwieństwie do nawozów z blendu każda z granuli ma identyczny skład nawozu.

Dużym zainteresowaniem wśród uczestników konferencji cieszyła się prezentacja maszyn takich światowych marek, jak Billy Goat i Toro, prezentowanych przez firmę Perfetto.

Na koniec spotkania uczestnicy mieli okazję zwiedzić stadion.

Podczas konferencji „Wiosna na boisku” podjęto wiele interesujących tematów związanych z przygotowaniem murawy, jednak równie dużo zostało jeszcze do omówienia. Dlatego z pewnością podobne wydarzenia będą organizowane w przyszłości.

Więcej na www.fargotarnowo.pl

DSC_0875

DSC_0647

DSC_0744