Slo Concept to zespół doświadczonych projektantów obiektów sportowych i rekreacyjnych. Firma działa na rynku od 2003 roku i w tym okresie wykonała ponad 400 koncepcji skateparków. Przy tak specyficznych obiektach sportowych kluczowa jest dbałość o każdy szczegół, tak aby wykonanie parku spełniało oczekiwania inwestora oraz przyszłych użytkowników. Projektanci Slo Concept to osoby blisko związane z branżą sportów ekstremalnych, dzięki czemu projektowane przez nich obiekty są funkcjonalne i dostosowane do aktualnych trendów.
Bezpłatne konsultacje społeczne
Przed przystąpieniem do pracy nad projektem skateparku projektanci Slo Concept odwiedzają mieszkańców danego miasta w celu przeprowadzenia konsultacji społecznych mających na celu poznanie preferencji przyszłych użytkowników. Spotkanie to pozwala na odpowiedni dobór przeszkód przystosowanych do dyscypliny sportowej dominującej w danym mieście oraz dopasowanie projektu do budżetu miasta. Dzięki takim spotkaniom obiekty zaprojektowane przez Slo Concept mogą sprostać oczekiwaniom inwestorów i przyszłych użytkowników.
Lokalizacja
Istotne znaczenie w projektowaniu skateparków ma również lokalizacja, w której powstaje tego typu obiekt. Powinien on znajdować się w odległości minimum 100–200 metrów od lokalnych zabudowań. Mniejsze znaczenie ma za to ukształtowanie terenu. Wykorzystując doświadczenie projektantów Slo Concept, skatepark może zostać zagospodarowany na różnych nawierzchniach i z wykorzystaniem naturalnych nierówności. Skateparki Slo Concept są wkomponowane w istniejącą infrastrukturę miejską, a architekt krajobrazu dba o zagospodarowanie jego najbliższego terenu. Kształt skateparku dostosowany zostaje do otoczenia, co tworzy harmonię pomiędzy przeszkodami sportowymi a krajobrazem. Każdy skatepark, jeżeli nie jest wybudowany w okolicy orlika, powinien posiadać zaplecze sanitarne udostępnione dla użytkowników. Podczas projektowania skateparków projektanci Slo Concept dbają również o jego odpowiednie oświetlenie, które odpowiednio rozporoszone nie będzie tworzyło na nawierzchni parku cieni mogących powodować zagrożenie dla użytkowników.
Specyfikacja przetargowa i pozwolenia na budowę
Zespół Slo Concept zajmuje się również opracowywaniem specyfikacji przetargowej pod budowę skateparków wraz z organizacją niezbędnych pozwoleń oraz wykonywaniem dokumentacji projektowej i wykonawczej. W zależności od budżetu, w miastach powstają skateparki drewniane lub betonowe. Specyfikacja powinna zawierać dokładne wytyczne co do zastosowania odpowiednich materiałów budowlanych i metod produkcji. W przypadku skateparków betonowych konieczne jest zastosowanie torkretowania, czyli nakładania betonu na mokro. Monolityczna płyta wtapiana jest w nawierzchnię, a inne elementy wkomponowywane są w beton. Dzięki temu uzyskiwany jest jednolity kształt obiektu, zwiększa się jego trwałość oraz bezpieczeństwo użytkowników. Najistotniejszym elementem specyfikacji przetargowej jest określenie doświadczenia potencjalnych wykonawców. W Polsce jest wiele firm zajmujących się profesjonalną budową tego typu obiektów sportowych, które posiadają wiarygodne referencje od inwestorów. Slo Concept zaleca urzędom wprowadzenie względem potencjalnych wykonawców wymogu budowy co najmniej 10 skateparków o wartości powyżej 300 000,00 zł. Dzięki temu inwestor ma pewność, że obiekt, który powstanie w jego mieście, zostanie wykonany zgodnie ze sztuką budowlaną i należytą starannością.
Normy i bezpieczeństwo użytkowników
Obiekty sportowe projektowane przez Slo Concept spełniają normę PN-EN 14974+A1:2010. Praca nad projektem skateparku to przede wszystkich odpowiednie rozmieszczenie elementów, tak aby umożliwiały one płynną jazdę z równoczesnych zachowaniem odpowiednich stref bezpieczeństwa. Projektanci Slo Concept to osoby łączące doświadczenie z pasją (sami spędzają czas wolny w tego typu obiektach). Właśnie dlatego obiekty sportowe Slo Concept spełniają oczekiwania nie tylko władz jednostek samorządu terytorialnego, ale przede wszystkich przyszłych użytkowników. Od projektu skateparku zależy również jego ostateczny wygląd, jak i funkcjonalność. Coraz częściej tego typu obiekty stają się wizytówką miasta i stanowią formę promocji całego regionu.
UWAGA!!!
- Pamiętaj, że każdy skatepark powinien zostać zaprojektowany przez osobę ściśle związaną z branżą. Dzięki temu obiekt będzie funkcjonalny, a jego użytkownicy bezpieczni.
- Przed zleceniem projektu skateparku zadbaj, aby w Twoim mieście odbyły się konsultacje społeczne. Dzięki temu park spełni oczekiwania przyszłych użytkowników, a jego projekt zostanie dostosowany do budżetu miasta.
- Skatepark to nie kwadratowe boisko! Wybierając profesjonalnego projektanta, przeszkody mogą zostać wkomponowane w infrastrukturę miejską oraz poprawić estetykę otoczenia.
Kontakt:
info@sloconcept.com
tel.: +48 503 103 001
TEKST I FOTO – Firma Slo Concept