Reklama

W nowym blasku. Modernizacja stadionu we Włocławku

Stadion we Włocławku przy al. Chopina 8 został zmodernizowany w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Rozbudowa obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji”.

Szczegóły inwestycji

Projekt nowego stadionu wykonało Biuro Projektów „MD” Polska Sp. z o.o. w Szczecinie, projektantki: mgr inż. arch. Dagmara Adamy- Kołodziejska i mgr inż. arch. Kamilla Podkalicka, a wykonawcą została firma ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k. z Inowrocławia.

Inwestorem był Urząd Miasta Włocławek. Projekt współfinansowany został ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007–2013 w wysokości 9 794 000,00 zł oraz z budżetu Gminy Miasta Włocławek w wysokości 22 839 413,95 zł. Całkowita wartość projektu wyniosła 32 633 413,95 zł.

W ramach inwestycji zmodernizowano istniejący stadion – powstał obiekt sportowy o wysokim standardzie i kameralnym charakterze, łączący funkcje sportowe i rekreacyjne. Stadion służy zarówno jako obiekt treningowy, jak i miejsce organizacji różnych imprez sportowych i kulturalnych – przebudowany stadion spełnia wymogi określone w Ustawie z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (tekst jedn.: Dz. U. z 2013 r. poz. 611 z późn. zm.). Mieści się w nim arena lekkoatletyczna z pełnowymiarowym boiskiem do piłki nożnej, skocznie do skoku wzwyż, w dal i o tyczce, rzutnie do pchnięcia kulą, rzutu dyskiem i rzutu oszczepem oraz rów z wodą do biegów z przeszkodami, a także wysokiej klasy zaplecze socjalne dla sportowców.

Charakterystyka obiektu

Arena lekkoatletyczna, o nawierzchni syntetycznej poliuretanowej typu CONIPUR 217 OXIDE RED firmy CONICA AG, spełnia wymagania przewidziane do rozgrywania zawodów o randze ogólnopolskiej. Wszystkie elementy funkcjonalno-sportowe areny dla poszczególnych dyscyplin lekkoatletycznych dostosowano do wymogów Międzynarodowej Federacji Amatorskiej Lekkoatletyki (IIAF).

Bieżnia okrężna 8-torowa o długości 400 m jest wyposażona w niezbędny sprzęt lekkoatletyczny i urządzenia pomiarowe do przeprowadzenia zawodów lekkoatletycznych.

Płyty areny sportowej uzbrojone są w drenaż odwodnienia i instalacje nawadniające murawę boiska firmy RAINBIRD. Boisko do gry w piłkę nożną o nawierzchni z trawy naturalnej o wymiarach 100 × 64 m znajduje się wewnątrz areny i spełnia wymogi rozgrywek II ligi Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Zgodnie z ustalonym przez Polski Związek Lekkiej Atletyki zasadami stadion został zaliczony do kategorii III A, dzięki czemu mogą się na nim odbywać zawody rangi mistrzostw Polski z pełnym programem konkurencji.

WIĘCEJ W MAGAZYNIE „BOISKA I STADIONY” NR 13

 

 

TEKST I FOTO – Jan Sieraczkiewicz