Wykładzina ochronna – konieczność czy fanaberia?

Wysokiej jakości podłogi, a w szczególności podłogi sportowe, wymagają właściwego zabezpieczenia. Obecnie rynek oferuje nam szeroki wachlarz wykładzin ochronnych. Ich różnorodność wynika z parametrów jakimi się charakteryzują. Najważniejsze parametry, na które warto zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu, to grubość oraz waga wykładziny

 

Właściwy wybór

Kluczem do sukcesu jest podjęcie tej jednej decyzji, w szczególności jeżeli mówimy o bezpieczeństwie i komforcie użytkowania, a mianowicie wybór pomiędzy rolką, a płytą. Wybór ten ma szczególne znaczenie jeśli chodzi o bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Jako firma działająca na rynku od ponad 30 lat, z doświadczenia wiemy, że najlepszym rozwiązaniem, sprawdzającym się w halach sportowych, jest wykładzina ochronna w płytach Inter Floor Protection, która (dzięki swoim właściwościom) przewyższa konkurencyjne produkty. Przede wszystkim jej waga całkowita spełnia normę PN-EN 1307+A2:2018-05 – włókiennicze pokrycia podłogowe. Jest to klasyfikacja, według której 1 m2 wykładziny powinien ważyć przynajmniej 3,5 kg. Dzięki temu kupujący może mieć pewność, że wybiera produkt bezpieczny (waga zgodna z normą) i najwyższej jakości.

inter_022Dodatkowe zalety

Dodatkowy atut wykładziny Inter Floor Protection to jasny, antypoślizgowy spód, który sprawia, że wykładzina nie przesuwa się po podłodze, ani jej nie brudzi tak, jak w przypadku ciemnego spodu. Kolejna korzyść to kompaktowy rozmiar płyty (1 × 2 m), który pozwala na szybki i łatwy montaż oraz wygodne przechowywanie w magazynie. W odróżnieniu od wykładziny w płycie, montaż wykładziny w rolce ze względu na jej wagę (jedna rolka waży ok. 90 kg) jest znacznie trudniejszy, wymaga zaangażowania co najmniej dwóch osób oraz dużej siły podczas rozkładania. Natomiast montaż wykładziny w płytach, dzięki dedykowanym wózkom do transportu i przechowywania wykładziny, jest o wiele prostszy i szybszy.

Postaw na bezpieczeństwo

Szczególne znaczenie ma fakt, że wykładzina Inter Floor Protection całkowicie przylega do podłoża (grubość 7,5 mm zapewnia odpowiednią wagę), co zmniejsza ryzyko potknięcia się (brak nieestetycznych pofałdowań materiału oraz wywijania się narożników podnosi poziom bezpieczeństwa). Wykładzina w płytach bardzo dobrze sprawdza się w obiektach użyteczności publicznej, takich jak: hale sportowe, muzea czy jednostki wojskowe. Doskonale spełni swoje zadanie również jako tymczasowa ochrona podłogi w trakcie masowych imprez. Ochroni podłogę przed niechcianymi zabrudzeniami oraz uszkodzeniami (obcasy, ostre krawędzie nóg krzeseł, niedopałki papierosów, gumy do żucia).

inter_023

inter_024Najnowsze trendy

Obecnym trendem jest zakup wykładziny wraz z pozostałym sprzętem sportowym, po to, żeby jak najdłużej utrzymać podłogę w najlepszym stanie. Wybór wykładziny ochronnej w płytach to rozsądna decyzja, której efektem jest zadbana podłoga sportowa przez wiele lat. Szereg właściwości użytkowych jakie prezentuje wykładzina Inter Floor Protection czyni ją liderem wśród wykładzin ochronnych.

Autor jest dyrektorem handlowym w firmie Interplastic.

Kontakt:

INTERPLASTIC Roger Żółtowski

Tuchom, ul. Gdyńska 45 80-209 Chwaszczyno

tel. kom.: 609 109 500

kwawrzak@interplastic.pl,

www.interplastic.pl

 

TEKST – Krzysztof Wawrzak

FOTO – Archiwum firmy Interplastic