Zabierz się za bieżnię

Syntetyczne bieżnie lekkoatletyczne to bezpieczne i przyjemne nawierzchnie do biegania, treningu i innych wydarzeń sportowych. Materiały kompozytowe zapewniają elastyczność, przepuszczalność wody, zwiększoną przyczepność, a także są bezpieczne dla zawodników, umożliwiając im ćwiczenie umiejętności atletycznych w różnych warunkach pogodowych.

Bezpieczeństwo

Tak jak w przypadku wszystkich sztucznych nawierzchni, dbałość o bieżnię syntetyczną jest niezbędna w celu utrzymania odpowiednich właściwości. Wystawienie na działanie czynników atmosferycznych (wiatr, deszcz, mróz), a także położenie toru w otoczeniu drzew, żywopłotów czy pobliskich traw, powoduje, że zanieczyszczenia osadzają się na powierzchni toru.

Przemieszczanie się zawodnika również przyczynia się do rozprzestrzeniania brudu i innych zanieczyszczeń, które pozostawione na powierzchni będą gnić i przenikać w głąb toru. Wpływa to na ogólną estetykę obiektu, a także powoduje, że bieżnie stają się śliskie i nie mogą wyschnąć. Źle pielęgnowana bieżnia staje się twarda i traci swoją sprężystość, co rodzi poważne konsekwencje np. kontuzje zawodników. Może również, ze względu na słabą przyczepność, drastycznie pogorszyć osiągane wyniki. Oprócz zagrożeń dla zdrowia i bezpieczeństwa, stanowi to doskonałe podłoże dla rozwoju mchu i glonów, dodatkowo zwiększając ryzyko poślizgnięcia się użytkowników.

Pielęgnacja i konserwacja

Prawidłowa konserwacja potrafi wydłużyć żywotność nawierzchni torów o ponad 30%, a także maksymalizuje zadowolenie z treningów i poprawia bezpieczeństwo. Hein Sp. z o.o., jako jedyna firma w Polsce, ma w swojej ofercie profesjonalne urządzenie do pielęgnacji i regeneracji bieżni lekkoatletycznych – Horger KBR.

Horger KBR to innowacyjna maszyna wysokociśnieniowa, która efektywnie wykorzystuje zimną wodę bez użycia chemikaliów, czyli nie ingeruje w chemiczną strukturę bieżni, a jedynie przywraca jej funkcje początkowe. Podczas procesu czyszczenia, potężne dysze ciśnieniowe wtłaczają wodę w głąb bieżni, a następnie wydajne pompy zasysają wszystkie zanieczyszczenia do zbiornika, dzięki czemu Horger KBR przywraca bieżni początkowy wygląd i poprawia drenaż. W przypadku nowych obiektów nie tracimy gwarancji, ponieważ zabiegi nie wyrządzają bieżni żadnych szkód.

Kompleksowa regeneracja

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, proponujemy również usługę kompleksowej regeneracji bieżni lekkoatletycznych, boisk oraz kortów tenisowych w całej Polsce. Dzięki maszynie Horger KBR, nasz profesjonalny zespół ekspertów, szybko wykona proces rewitalizacji, redukując przestoje i minimalizując utratę dochodów

W celu zapewnienia certyfikacji toru i bezpieczeństwa podczas użytkowania, zalecamy coroczne profesjonalne czyszczenie torów sportowych. Hein Sp. z o.o. od wielu lat znajduje się w ścisłej czołówce najbardziej doświadczonych oraz wyspecjalizowanych firm w dziedzinie profesjonalnej pielęgnacji i regeneracji muraw sportowych, bieżni lekkoatletycznych, kortów tenisowych oraz innych obiektów sportowych.

Firma Hein Sp. z o.o. dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu oraz szerokiej gamie profesjonalnego sprzętu, służy pomocą w dobraniu najlepszych dostępnych na rynku urządzeń do pielęgnacji muraw naturalnych, sztucznych oraz bieżni poliuretanowych.

www.jd-hein.pl

 

 

TEKST – Paweł Izdebski

FOTO – Archiwum firmy Hein