BUDMA 2016. CENTRUM INSPIRACJI, WIEDZY, BIZNESU.

Ponad sześciuset wystawców, setki nowości produktowych, rynkowe premiery, szereg merytorycznych spotkań, designerskie perły producentów materiałów budowlanych, spotkania ze światowej sławy architektami, mistrzowskie pokazy i prezentacje technik montażowych – tak, w ogromnym skrócie, prezentować się będzie 25. edycja najbardziej rozpoznawalnych targów w branży budowlanej – Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2016 (2-5 lutego). Przyjrzyjmy się zatem co czeka nas już w lutym w Poznaniu.

Targi INSPIRACJI

Nowości rynkowe to zawsze dobry pomysł aby odwiedzić targi. To tutaj zobaczymy najnowsze propozycje wielu producentów i dystrybutorów w jednym miejscu. Wśród nich warto zwrócić uwagę na szczególne pozycje. Po raz drugi organizatorzy Targów uruchomili program Klub Premier BUDMA, dzięki któremu w Poznaniu zobaczymy absolutne rynkowe premiery, produkty, które na rynku dostępne będą dopiero po BUDMIE. Na chwilę obecną po raz pierwszy zobaczymy produkty takich marek jak Blachy Pruszyński, BudMat, MOL, Novoferm, Pol-Skone, Renson czy także Raiko.

Warto również zwrócić uwagę na Złotych Medalistów MTP, produkty najwyżej ocenione przez eksperckie jury, które dokonało wyboru na podstawie ich innowacyjności i wysokiej jakości. Podczas targów BUDMA poznamy aż 23 laureatów tego prestiżowego konkursu.

W ramach Targów i projektu Strada di Architettura zobaczymy designerskie perły producentów. Te produkty, spełniające wymagania najwyższych obecnie standardów, charakteryzują się także niezwykłym, wręcz unikatowym designem. Wszystkie propozycje zobaczymy na specjalnej wyspie produktowej w pobliżu szczególnego miejsca spotkań architektów na BUDMIE – Forum INSPIRACJE.

Gratką, szczególnie dla architektów i projektantów, z pewnością będą spotkania ze światowej sławy architektami. W ramach Forum Architektury, organizowanego przez MTP oraz Izbę Architektów RP, będziemy mieli okazję wziąć udział w wykładzie „The House as the City” izraelskiego architekta polskiego pochodzenia – Zvi Heckera. Niemniej interesująco zapowiada się spotkanie z niezwykle utalentowanym, jednym z najbardziej nagradzanych architektów tzw. młodego pokolenia, Robertem Koniecznym, a także laureatem ponad 30 nagród w konkursach krajowych i międzynarodowych, Tomaszem Koniorem. O designerskich inspiracjach i niestandardowych rozwiązaniach dowiemy się także podczas spotkania z Justyną Swat, która w ramach targów KOMINKI, zaprezentuje inspiracje oparte na zasadach „wychodzenia poza ramy” standardowego myślenia o kominkach.

Targi WIEDZY

Spotkania biznesowe, nawiązywanie nowych kontaktów to najważniejsza funkcja targów. Jednak niemniej istotnym punktem jest możliwość zdobycia wielu cennych informacji i wiedzy na temat zmian, chociażby w prawie budowlanym, czy też najbardziej efektywnego sposobu montażu np. okna. Cztery targowe dni w Poznaniu kompleksowo „wyposażą” nas w niezbędną wiedzę. W programie zaplanowana jest bowiem spora liczba merytorycznych spotkań z autorytetami branży budowlanej. Z najważniejszych wymienić należy Dni Inżyniera Budownictwa, podczas których omawiane będą m.in. aktualne zmiany w przepisach czy też wymaganiach w zakresie energooszczędności w budownictwie. Tematyka wspomnianej energooszczędności zostanie rozwinięta podczas VII Forum Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego gdzie poruszone zostaną m.in. takie aspekty jak ekologiczne budownictwo drewniane w standardzie pasywnym, ekonomiczne korzyści budynków pasywnych, czy także rewitalizacja istniejących budynków do standardu pasywnego.

Dobre praktyki montażu okien, drzwi, bram i osłon z wykorzystaniem nowoczesnych technik montażowych, mocowań oraz narzędzi dowiemy się w ramach interaktywnego pokazu Monteriada, organizowanego przez Związek Polskie Okan i Drzwi. Ciekawie zapowiadają się zmagania młodych dekarzy i parkieciarzy o tytuł Mistrza Polski. W obu przypadkach zwycięstwo to nie tylko zaszczytny tytuł, ale również udział w międzynarodowych zawodach. Młodzi dekarze reprezentować będą Polskę na Mistrzostwach Świata, z kolei parkieciarze zaprezentują swoje umiejętności podczas Mistrzostw Europy. Podczas BUDMY poznamy również nowego Mistrza Polski montażu wykładzin. Podziwiać będziemy również nieprzeciętne umiejętności płytkarzy, którzy wezmą udział w pokazie nowoczesnych technik montażu okładzin ceramicznych.

Targi BIZNESU

Szeroka oferta producentów i dystrybutorów materiałów budowlanych w jednym miejscu i czasie to znakomita okazja do zdobycia nowych kontaktów biznesowych i negocjacji atrakcyjnych warunków cenowych. Niemniej ważny jest też bezpośredni kontakt z przedstawicielami firm, dzięki któremu możemy nawiązać długofalowe, znakomite relacje biznesowe. W końcu symboliczny uścisk dłoni ma często tak duże znaczenie w biznesie jak postawienie parafki na kontrakcie. Handlowcom dedykowany jest szczególnie pierwszy dzień targów: Dzień Dystrybutora.

A międzynarodowy handel podczas BUDMY? Tak. Zapewni to trzecia odsłona programu Hosted Buyers, dzięki któremu w Poznaniu pojawią się przedstawiciele sieci zakupowych i dystrybucyjnych z takich krajów jak Algieria, Belgia, Białoruś, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Francja, Kazachstan, Malta, Mołdawia, Niemcy, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Turcja, Ukraina, Uzbekistan, Wielka Brytania oraz Włochy.

To oczywiście wybrane elementy z szerokiego programu targów BUDMA. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej targów – www.budma.pl, gdzie szczegółowo i na bieżąco opisywane są wszystkie zaplanowane wydarzenia.

BUDMA 2016. 2-5 lutego, Poznań. Inspiracje * Wiedza * Biznes.