Co w trawie piszczy?

Wspólnymi siłami

Spółka zależna Dow AgroSciences (w całości należąca do Dow Chemical Company) i Royal Barenbrug Group ogłosiły rozpoczęcie strategicznej współpracy w obszarze rozwoju i komercjalizacji zaawansowanej plazmy zarodkowej nasion roślin pastewnych.

Zgodnie z umową Dow AgroSciences będzie udziałowcem mniejszościowym holdingu Barenbrug Holding BV, stanowiącego część Royal Barenbrug Group oraz zapewni firmie Barenbrug dostęp do hybrydowej plazmy zarodkowej trawy rodzaju Brachiaria. Ta współpraca pozwoli obu firmom w pełni wykorzystać swój potencjał, żeby realizować wizję wspólnego rozwoju na rynku traw pastewnych. Barenbrug utworzy w Brazylii nowy podmiot, który zbuduje nowoczesny zakład czyszczenia, drażowania i pakowania nasion w celu przetwarzania hybrydowych nasion Brachiaria dla Dow AgroSciences oraz wytwarzania innych tropikalnych traw i roślin motylkowych.

Antonio Galindez, prezes i dyrektor generalny Dow AgroSciences
Bardzo cieszy nas możliwość współpracy z Royal Barenbrug Group, która jest branżowym liderem w zakresie hodowli i marketingu pastewnych traw i roślin motylkowych. Współpraca ta pozwoli nam wykorzystać obecne portfolio nasion i dołączyć do niego nasiona traw pastewnych, które są jednymi z najważniejszych uprawianych na świecie roślin.

Bastiaan Barenbrug, przewodniczący i dyrektor generalny Royal Barenbrug Group
Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z rozpoczęcia współpracy z Dow AgroSciences – ważnym graczem na rynku nasion i modyfikacji. Współpraca z Dow AgroSciences da nam dostęp do nowych technologii, a dzięki unikalnej plazmie zarodkowej uda nam się szybciej wejść na rynek nasion tropikalnych roślin pastewnych. Razem z Dow AgroSciences będziemy mogli dalej rozwijać się jako firma, również w tropikalnych częściach świata.


OPRACOWANIE: REDAKCJA