Jak zabezpieczyć podłogę sportową przed zniszczeniami?

Coraz częściej hale sportowe muszą spełniać nie tylko wymogi sportowców, ale też dodatkowo oczekuje się, że będą używane do różnych innych celów, takich jak hale wystawowe czy hale na wydarzenia publiczne.

Już na etapie projektowania hali sportowej przypominamy o tym fakcie naszym Klientom – opowiada Krzysztof Wawrzak, Dyrektor Handlowy firmy Interplastic Roger Żółtowski.

W przypadku hal na których istnieje zwiększone ryzyko uszkodzenia mechanicznego lub wystąpienia silnego zanieczyszczenia, firma Interplastic zaleca swoim klientom ochronę wszystkich podłóg.

Ochrona górnej powierzchni podłogi przed potencjalnymi uszkodzeniami, pozwala bowiem znacznie wydłużyć jej trwałość.

Na przestrzeni lat, odwiedzaliśmy różnego rodzaju obiekty, które mieliśmy okazję wyposażać lub w których przeprowadzaliśmy prace związane z serwisem lub konserwacją. Niejednokrotnie spotykaliśmy się z sytuacjami gdy piękne po ich położeniu podłogi, kilka miesięcy później, zamiast przyciągać wzrok, oszpecały salę – kontynuuje Dyrektor Wawrzak – Działo się tak, gdy osoby decyzyjne w kwestii remontów obiektów, nie zagospodarowały budżetu na odpowiednie zabezpieczenie podłóg w trakcie imprez poza sportowych.

image description

W chwili obecnej na rynku dostępnych jest wiele opcji wykładzin ochronnych. Większość z nich posiada przylegający spód, który nie wymaga dodatkowego podklejania a wierzch jest antypoślizgowy. Są to wykładziny niebrudzące się, odporne na uszkodzenia mechaniczne, czy wielokrotne zwijanie i rozwijanie, rozciąganie oraz gięcie.

Z całą pewnością w myśl powiedzenia: przezorny zawsze ubezpieczony, warto pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu swoich podłóg przed przypadkowymi zniszczeniami.

Żródło: www.interplastic.pl