Krajowy Kongres Infrastruktury Sportowej IAKS. Targi infraSPORT 2016 – 1-2 Grudnia 2016r. EXPO XXI Warszawa

Ministerstwo Sportu i Turystyki udziela dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Podczas targów infraSPORT można będzie odwiedzić stanowisko Ministerstwa Sportu i Turystyki i dowiedzieć się jak ubiegać się o dofinansowanie oraz poznać bliżej programy.

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w Pierwszym Krajowym Kongresie Infrastruktury Sportowej IAKS oraz w Targach Infrastruktury Sportowej i Sprzętu Sportowego – infraSPORT, które odbędą się w terminie 1 – 2 grudnia 2016 roku w EXPO XXI Warszawa.

Ministerstwo Sportu i Turystyki udziela dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Podczas targów infraSPORT można będzie odwiedzić stanowisko Ministerstwa Sportu i Turystyki i dowiedzieć się jak ubiegać się o dofinansowanie oraz poznać bliżej programy. Dofinansowanie realizacji zadań inwestycyjnych uzyskać można w ramach ogłoszonych przez Ministra programów:

  1. Program rozwoju regionalnej infrastruktury sportowej;
  2. Program inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu;
  3. Program modernizacji infrastruktury sportowej;
  4. Program rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej;
  5. Program rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej.

Podczas kongresu będzie można uzyskać więcej informacji o programach, już teraz zapraszamy na stronę Ministerstwa, na której można uzyskać wszystkie informacje dotyczące ogłaszanych programów: http://www.msport.gov.pl/infrastruktura

Kongres jak i Targi infraSPORT skupią się na wymianie doświadczeń, warsztatach związanych z projektowaniem, budową, wyposażeniem, zarządzaniem oraz utrzymaniem obiektów turystycznych i sportowo-rekreacyjnych. Krajowy Kongres Infrastruktury Sportowej IAKS to jedyne w Polsce wydarzenie, podczas którego padną odpowiedzi na pytania, które stawia sobie każdy zarządca nieruchomości sportowej, jej projektant oraz wykonawca. Poruszana będzie między innymi tematyka efektywnego wykorzystywania infrastruktury sportowej, pozyskiwania funduszy na inwestycje, remonty i doposażanie obiektów oraz właściwego sposobu zarządzania powstałymi już nieruchomościami.

Wśród prelegentów wymienić należy: Conrad Boychuk – Członek Zarządu IAKS International, dr Andrzej Cieślak – Radca Prawny, dr Wojciech Blecharczyk – Członek Komisji Sport i Środowisko PKOl i długoletni Samorządowiec, Norbert Rokita, Prezes ASO – spółki zarządzającej halą  widowiskowo-sportową Azoty Arena w Szczecinie, Marek Pietruszka – Członek Polskiej Korporacji Menedżerów Sportu, i wielu innych.

Targi Infrastruktury Sportowej i Rekreacyjnej oraz Sprzętu Sportowego – infraSPORT to miejsce wymiany doświadczeń, warsztatów oraz kontraktacji sprzętu sportowego i usług związanych z projektowaniem, budową, wyposażeniem, zarządzaniem i utrzymaniem obiektów sportowych, rekreacyjnych i turystycznych. W strefie targowej swoje stanowisko będzie również miało Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Uczestnicy, podczas dwóch dni wydarzenia, będą mieli szansę porozmawiania z ekspertami z całego świata. Poznają szczegóły prawidłowego przeprowadzenia procesów inwestycyjnych, efektywnego pozyskiwania środków, czynniki pozwalające zapobiec zadłużeniu obiektów oraz sposoby inwestowania i planowania w sektorze sportowym. Delegaci będą mieli szansę zapoznania się z nowym, alternatywnym spojrzeniem na inwestycję.

Patronat nad wydarzeniem objęło:

  • Ministerstwo Sportu i Turystyki,
  • Polski Komitet Olimpijski,
  • Polski Komitet Paraolimpijski.

 

IAKS Polska – Polskie Stowarzyszenie Rozwoju Infrastruktury Sportu i Rekreacji IAKS Polska jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Infrastruktury Sportu i Rekreacji (IAKS). Od przeszło 10 lat ma pozytywny wpływ na rozwój infrastruktury sportowej i rekreacyjnej. Swoim działaniem wspiera gminy, inwestorów, wykonawców i użytkowników oferując ekspertyzy, koncepcje i konsultacje bazujące na doświadczeniach z kraju i zagranicy. IAKS Polska współpracuje z kompetentnymi architektami, projektantami i specjalistycznymi firmami z sektora budowy obiektów sportowych, oferuje również pomoc w pozyskiwaniu funduszy unijnych i publicznych także w zakresie zapraszania partnerów zagranicznych do wspólnych projektów.

Kontakt:

Krajowy Kongres Infrastruktury Sportowej IAKS

Monika Regulska

Tel.: 723 668 115

kongres_info_11