Otwarcie stadionu i boisk treningowych Termalica Bruk-Bet Nieciecza

10 września 2016 roku Termalica Bruk-Bet Nieciecza ponownie wygrała na własnym boisku z Legią Warszawa! Meczy odbył się na uroczyście otwartym stadionie w Niecieczy.

Na uroczystości otwarcia wystąpili piosenkarze: Andrzej Nowak z zespołem Złe Psy oraz Natalia Szroeder z zespołem.
W przerwie spotkania, prezes firmy Bruk-Bet i właściciel klubu Termalica Bruk-Betu Nieciecza Krzysztof Witkowski otrzymał Złoty Krzyż Zasługi przyznany przez prezydenta Rzeczpospolitej Polski.

W tym samym czasie otwarty został zespół boisk treningowych. Jedno z trzech pełnowymiarowych boisk treningowych to nowe boisko ze sztuczną murawą. Producentem murawy jest Preferowany Producent FIFA firma Act Global Sports. „Inwestor oczekiwał system sztucznej murawy z najwyższej półki, a  klub wymagał system o mocnych parametrach, spełniający wymogi FIFA, ale przede wszystkim zapewniający komfort gry dla piłkarzy.” powiedział Robert Złotnicki, Act Global

„Sztuczną trawę o wysokości 40 mm zainstalowano na macie elastycznej 20 mm, a trawa została zasypana granulatem gumowym – pierwotny, zielony EPDM. Jest to jedno z pierwszych boisk w Polsce, gdzie wyraźnie postawiono na wysoką jakość całego systemu, w każdym jego elemencie – mata elastyczna, trawa i pierwotny zielony zasyp. Wybrany system sztucznej murawy produkcji Act Global, odróżnia się od większości boisk w Polsce – ponieważ nie nagrzewa się w gorące dni, granulat nie brudzi, nie pyli i jest bezwonny, a piłkarze nie narzekają na zbyt twardą nawierzchnię dzięki zastosowanej macie! Zielony granulat EPDM wpływa też na wizualną stronę inwestycji i sprawia że cała murawa wygląda idealnie, prawie jak naturalna.

Klub Termalica Bruk-Bet Nieciecza ponownie udowadnia, że stawia na nowoczesne rozwiązania i stara się zapewnić komfortowe i profesjonalne warunki gry dla swoich piłkarzy.
System trawy Xtreme Turf SXF 40 produkcji Act Global uzyskał certyfikat FIFA Quality PRO na boisku jednego z aktualnych liderów Ekstraklasy, klubu Termalica Bruk-Bet Nieciecza.
Gratulujemy!