Mobilne laboratorium CEMEX

CEMEX Polska rozszerza swoje usługi o mobilne laboratorium betonowe. Dzięki specjalistycznemu i nowoczesnemu pojazdowi firma może od teraz jeszcze szybciej odpowiadać na zapytania klientów i oferować im nowe rozwiązania już na placach budów czy terenie zakładów produkcyjnych.

Mobilne laboratorium CEMEX Polska dorównuje swoim wyposażeniem specjalistycznym laboratoriom stacjonarnym. Ruchoma pracownia betonów i zapraw umożliwia profesjonalne pobranie próbek surowców i mieszanek oraz wykonanie szerokiego zakresu badań, w tym przeprowadzenie u klienta kompleksowych analiz związanych z domieszkami chemicznym, kruszywami, jak również mieszankami na bazie cementu.

Samochód został wyposażony we wszystkie niezbędne urządzenia laboratoryjne. Starannie przemyślany dobór sprzętu pozwala prowadzić proces projektowania mieszanek betonów i zapraw bezpośrednio u klienta bez przerywania jego produkcji.

Mobilne laboratorium pozwala na swobodne i komfortowe wykonywanie prac badawczych, a w jego wnętrzu mogą podróżować trzy osoby. Posiada dwie niezależne klimatyzacje oraz własne ogrzewanie postojowe, które gwarantują właściwe środowisko do pracy w każdych warunkach pogodowych.

Samochód, w którym umieszczono laboratorium został zaprojektowany przez Menadżera Produktu CEMEX Admixtures z myślą o zasilaniu części laboratoryjnej w energię elektryczną służącą do obsługi większości urządzeń. Do dyspozycji doradców i laborantów jest zarówno zasilanie akumulatorowe, jak i wydajny agregat prądotwórczy. Ponadto, istnieje możliwość podpięcia instalacji samochodu do zewnętrznego źródła zasilania o napięciu 230V.

CEMEX jest jednym z wiodących, globalnych producentów i sprzedawców cementu, betonu towarowego i kruszyw. Globalna skala działania oraz dobra znajomość lokalnych rynków sprawia, że od ponad 100 lat CEMEX dostarcza wysokiej klasy rozwiązania budowlane w ponad 50 krajach na całym świecie. Dąży do innowacyjnych rozwiązań branżowych i promuje zrównoważoną przyszłość. CEMEX obecny jest na polskim rynku od 2005 roku. Polską bazę stanowią 2 cementownie (Cementownia Rudniki i Cementownia Chełm), 42 wytwórnie betonu zlokalizowane na terenie całego kraju oraz 8 kopalni kruszyw. W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy na stronę: www.cemex.pl