Wertykulacja trawnika

Szanowni Państwo,

W związku z szybko zbliżającym się sezonem wiosennym poniżej kilka informacji dotyczących przygotowania trawnika po zimie i naszej oferty maszyn z tym związanej. Podstawowym zabiegiem na trawniku po zimie jest jego wertykulacja, która ma na celu:

  • „wyciągnięcie” na powierzchnię, a następnie całkowite usunięcie z trawnika filcu (ten tworzy się na powierzchni gleby ze starej trawy, zeschniętych skrawków liści, innych drobnych szczątków);
  • porozcinanie kęp trawy (łatwiejsze krzewienie się trawy, przeciwdziałanie zrastaniu się trawy w kępy);
  • powierzchniowe nacinanie trawnika/gleby (łatwiejsze przedostawanie się wody, powietrza, substancji odżywczych w głąb gleby do korzeni trawy);
  • wszystko powyższe powoduje również prawidłowy wzrost korzeni trawy w głąb ziemi (przy grubym filcu trawa korzeni się powierzchniowo)

Zabieg wertykulacji powinien być robiony po zimie po 2-3 koszeniu, kiedy wzmocnią się już korzenie trawnika. (Zabieg ten wykonywany jest również na jesieni).

W naszej ofercie podstawową maszyną do wertykulacji jest:

1. Wertykulator spalinowy S500Pro – Maszyna ta ma w komplecie noże bijakowe (nie ma możliwości założenia kosza i innego rodzaju noży roboczych). Silnik Subaru EP17 (4,2 KW@4000 obr/min). Szerokość robocza 50 cm.

 

Szczegóły TUTAJ